Traukinių bilietai
ŠALYS  »  SUOMIJA

SUOMIJA

Traukiniu po Suomiją
Traukiniu po Suomiją
Sostinė: Helsinkis
Valiuta: euras
Oficiali kalba: suomių
Gyventojų skaičius: 5,2 mln.
Šalies plotas: 338 145 km²
Pagrindiniai miestai: Helsinkis, Tamperė, Oulu, Espas, Turku, Vanta, Kuopijas, Poris.
 
Suomija dar vadinama tūkstančio ežerų šalimi. Šalis didžiuojasi galėdama pasiūlyti poilsį toli nuo didelių miestų, didingos gamtos apsuptyje. Tai ideali šalis individualistams ir romantikams, kurie mėgsta sėdėti ant ežero pakrantės, žvejoti, stebėti šiaurės elnius bei mėgautis tyla. Žiemą Suomija atsiveria slidinėtojams. Daugybė populiarių slidinėjimo kurortų išsidėstę Laplandijoje už poliarinio rato, šiaurės rytuose (Kuusamo). Keliautojus traukia modernūs, jaukūs miestai ir miesteliai, didžiulės teritorijos žmogaus nepaliestos natūralios gamtos. Keliaujantiems traukiniais ypač rekomenduojame aplankyti rytinę šalies dalį, turtingiausią ežerais.

Šalis šiaurėje ribojasi su Norvegija, rytuose su Rusija, vakaruose su Švedija. Pietvakariuose Suomiją skalauja Baltijos jūra, vakaruose – Botnijos, o pietuose – Suomijos įlanka, todėl Suomiją galite pasiekti keltais, kurie čia plaukia iš Vokietijos, Danijos ir Estijos. Kai kuriuose reisuose su InterRail Pass gausite nuolaidą. Daugiau informacijos "Saldainiukuose". Tačiau patogiausia ir, ko gero, pigiausia, Suomiją pasiekti lėktuvu.

Šiuolaikinis keleivinis geležinkelių tinklas "VR" siekia 5867 km ir yra patikimas kaip ir dauguma dalykų Suomijoje. Jis tankiausiai išraizgytas aplink Helsinkį, kuris yra pagrindinis Suomijos geležinkelio centras. Iš čia galima susisiekti su visais didžiaisiais miestais, pavyzdžiui, Tampere ir Turku (trukmė apie 2 val.) ir Rovaniemi (10-13 val.). Suomija didžiuojasi, jog geležinkelis siekia miestus ir už poliarinio rato. Šiauriausias keleivinio geležinkelio taškas yra Kolari. Tarptautinis maršrutas Helsinkis - Sankt Peterburgas yra ypač mėgstamas taupančių keliautojų.
Už papildomą mokestį traukiniuose Suomijoje galima vežtis dviratį. Taip pat galima ir kelionė traukiniu su savo automobiliu - taip keliauti galite nuo/iki šių miestų: Tampere, Turku, Rovaniemi, Kolari, Pasila, Oulu, Kemijarvi. 
 

Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
 
Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Keliauju traukiniu Facebook
Keliauju traukiniu Facebook
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.