Įvairūs
ŠALYS  »  Tunisas  »  Džerbos sala
Džerbos sala yra pati didžiausia Tuniso sala (500 kv. km). Tai pati piečiausia šalies kurortinė vietovė. Ji dar vadinama Viduržemio jūros perlu, Tuniso Taičiu.

Romantišką atmosferą čia sukuria nuostabi gamta. Kaip byloja viena legenda (ją aprašė graikų dainius Homeras), Džerbos sala ir buvo būtent ta vieta, kurioje grįždamas iš Trojos karo 7 metus užtruko Odisėjas. Šioje saloje deivė Kalipsė bandė pelnyti Odisėjo meilę ir niekaip neišleido jo namo. Tačiau nepadėjo nei keturi Odisėjui pagimdyti sūnūs. Odisėjas vis tiek grįžo namo į Itakę pas savo Penelopę. O sala taip išgarsėjo ir įėjo į istoriją.

Džerbos saloje yra 213 mečečių, o vietiniai musulmonai gali būti tolerantiškumo kitų religijų atstovams pavyzdžiu. Nuo 2000 metų čia veikia ir žydų bendruomenė. Pavasario pradžioje į Džerbos saloje vykstančias religines apeigas suvažiuoja žydai iš viso pasaulio. Jie eina nusilenkti vieno iš Talmudo (judaizmo religinių įstatymų rinkinio) autorių palaikams, kurie ilsisi šioje saloje.

Salos sostinė – Humt Sukas (2500 gyventojų).
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Tunise istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.