Traukinių bilietai
ŠALYS  »  LENKIJA  »  MARŠRUTAI
Siūlome patogiai ir greitai keliauti po Lenkiją traukiniais ir aplankyti žymiausias vietoves. Traukinių maršrutų ir kainų pavyzdžiai bilietams iš Varšuvos.

VARŠUVA

Lenkijos sostinė ir didžiausias miestas, įsikūręs prie Vyslos upės, politinis, ekonominis ir kultūrinis centras. II - ojo pasaulinio karo metu Varšuva buvo beveik visiškai sugriauta, išliko tik apie 20 % pastatų. Šiuo metu beveik visas senamiestis atstatytas ir įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Zigzag.lt bloge rasite nemokamų lankytinų vietų Varšuvoje sąrašą.

KROKUVA

Krokuva (Kraków) – tai trečias pagal dydį Lenkijos miestas, senoji sostinė (1038 - 1596 m.). Šis miestas itin mėgiamas turistų ir dažnai vadinamas „Lenkijos deimantu“. Be to, miestas mena daugelį svarbių LDK įvykių ir asmenybių. Istorinis Krokuvos centras yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Keletas lankytinų vietų:
- Vavelio kalva – šioje kalvoje yra XVI a. karališkieji renesanso stiliaus rūmai, valstybės lobynas. Katedroje yra palaidota daugybė Lenkijos karalių, jų tarpe ilsisi ir Jogailos palaikai.
- Turgaus aikštė – pagrindinė miesto susitikimų vieta. Teigiama, jog tai didžiausia miesto aikštė Europoje. Joje stovi Turgaus halė, tai puiki vieta įsigyti suvenyrų. Aikštėje yra Rotušės bokštas, Šv. Adalberto bažnyčia, rašytojo A. Mickevičiaus paminklas, Marijos bažnyčia, Avinų rūmai.
- Gynybinis XV a. barbakanas – įtvirtinimas, pastatytas priešais vienus iš Krokuvos senamiestį juosusios gynybinės sienos vartus.
- Kazimiero kvartalas – tai žydų kvartalas, garsėjantis užeigų ir karčemų gausa. Čia yra net 6 sinagogos. Kazimiero kvartale buvo filmuojamas S. Spilbergo filmas „Šindlerio sąrašas“.

VELIČKOS DRUSKOS KASYKLA

Tai senoji druskos kasykla netoli Krokuvos. Čia įrengta 2,5 km ekskursijų trasa, vedanti tuneliais, esančiais 64-135 m gylyje po žeme. Bendras druskos kasyklų labirinto, išsidėsčiusio net 9 lygiais, ilgis – apie 300 km. 135 m gylyje galima apžiūrėti menes ir koplyčią su skulptūromis ir šviestuvais, pagamintais iš druskos kristalų.

VROCLAVAS

Vroclavas yra Žemutinės Silezijos sostinė, iki 1945 m. priklausiusi Vokietijai. Po II - ojo pasaulinio karo Vroclave gyvenę vokiečiai buvo priversti išvykti, o į miestą buvo atkelta lenkų. Baroko ir gotikos pastatų apsupto miesto senamiestis įsikūręs 12-oje salų, kurias jungia per 100 tiltų. Čia galite aplankyti Silezijos, Architektūros muziejus, Šimtmetinę salę, rotušę.

AUŠVICO KONCENTRACIJOS STOVYKLA

Netoliese Osvencimo (už 55 km nuo Krokuvos), kuris pasaulyje geriau yra žinomas vokišku Aušvico pavadinimu, buvo įkurtos didžiausios nacistų koncentracijos stovyklos. Šiuo metu stovyklose įkurtas muziejus, kurio sukrečianti ekspozicija primena liudija apie didžiulį nusikaltimą žmonijai bei žmogiškumo praradimą.

MARIENBURGO PILIS

Marienburgo tvirtovė − viena didžiausių ir geriausiai išlikusių Viduramžių gynybinės ir rezidencinės architektūros pavyzdžių Vidurio ir Rytų Europoje, viena monumentaliausių bei įspūdingiausių plytinės gotikos ansamblių Europoje, tiesiogiai susijusi ir su viduramžių Lietuvos istoriniais įvykiais. 1997 m. Marienburgo pilis įrašyta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

MALBORKAS

Malborkas – Lenkijos šiaurėje įkurtas miestas, kuriame XIV a. pradžioje kryžiuočių ordinas pradėjo pilies statybas. Per tris dešimtmečius Malborke išdygo keturkampė pilis su koplyčia, gyvenamosiomis patalpomis, vienuolių valgykla ir uždaru tvirtovės šiaurinėje dalyje įrengtu kiemu. Šiuo metu gotikinio stiliaus Malborko pilyje įrengtas muziejus.

ZAKOPANĖ

Lenkijos žiemos sostinė įsikūrusi ilgame slėnyje Tatrų kalnuose, prie Gubaluvkos kalno. Tai Lenkijos slidinėjimo centras. Į Zakopanę žiemą suvažiuoja daug turistų. Čia yra ir kalnų slidinėjimo kurortai Kasprowy Wierch, Nosal ir Gubałówka. Galima pasikelti keltuvu į Gubalovkos kalną, iš kur atsiveria Tatrų kalnų panorama.

GDANSKAS

Tai Lenkijos uostamiestis, seniau žinomas Dancingo vardu. Tai viduramžiškas miestas, čia daug siaurų vėjuotų gatvelių, namų stačiais stogais ir balkonais. Galite aplankyti Šv. Mergelės katedrą, kuri yra didžiausia plytinė katedra Europoje, pasivaikščioti karališkuoju keliu iki miesto aikštės, aplankyti Langarteno kvartalą, miesto vartus ar jūrų muziejų.

Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
 
Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Gdanskas
Gdanskas
Aušvico koncentracijos stovykla
Aušvico koncentracijos stovykla
Zakopanė
Zakopanė

Keliauju traukiniu Facebook
Keliauju traukiniu Facebook
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.