Traukinių bilietai
ŠALYS  »  SERBIJA  »  MARŠRUTAI

MARŠRUTAI

Siūlome patogiai ir greitai keliauti po Serbiją traukiniais ir aplankyti įspūdingiausias vietoves.

ZLATIBOR

Kalnų grožis Serbijos kalnuose dėl klimato buvo viena iš tų vietų, kur žmonės vykdavo dėl gerovės ir laisvalaikio praleidimo jau nuo XVII a. vidurio. Tai vieta tiems, kurie ieško sveikatos ir raminančios taikos. Zlatibor kalnai - malonus vaizdas pavargusioms akims, visą kūną pripildo energijos. Nepaisant to, aktyvus turizmas čia pradėtas plėtoti tada, kai Zlatiborą aplankė Aleksandras Orbrenovičius - Serbijos karalius. Jeigu karalius gali pailsėti Zlatibore, kodėl kiti žmonės to negali padaryti. Štai taip Zlatiboras tapo atostogų kurortu malonumui ir rekreacijai nuo 1893 m.

NIŠAS

Nišas yra vienas seniausių miestų Balkanuose, trečias pagal dydį Serbijos miestas ir Nišava rajono sostinė, įsikūrusi pietinėje Serbijos dalyje, kryžkelėje tarp svarbiausių Balkanų ir Europos maršrutų, jungiančių Europą su Artimaisiais Rytais.
Viena iš svarbiausiu kultūrinių ir istorinių lankytinų vietų Niše yra Mediana - didelis IV a. Romos turtas. Nišo tvirtovė - geriausiai išsaugota turkų tvirtovė centriniame Balkanų regione. Pastatyta 1723 m. Čia yra ir Kaukolės bokštas (Ćele Kula). Niše 1937 m. pastatytas paminklas Nišo nepriklausomybės kovai atminti.

BELGRADAS

Serbijos sostinė įkurta Savos ir Dunojaus upių santakoje. Belgradas - vienas iš seniausių Europos miestų. Čia susipina daugelio amžių istorija ir kultūra. Mieste galima rasti gana išskirtinę architektūrą, kuri pasižymi ne tik šiuolaikiškais statiniais, bet ir turkų ir Voivodinos stiliaus pastatais. Belgradas – kontrastų miestas, traukiantis turistus susipažinti su legendomis apipinta šalimi.
- Tašmajdan parkas - vienas didžiausių ir gražiausių parkų šalyje, kuriame kasdien apsilanko daugybė lankytojų, dalyvauja rengiamuose renginiuose, pasivaikščioja, gėrisi gražia gamta, važinėja dviračiais ar bėgioja. Labiausiai turistus traukia kaskadinis muzikos fontanas, pastatytas iš granito. Į jį įdiegta muzikos ir šviesos sistema, rodanti įspūdingus pasirodymus.
- Šv. Sava katedra. Iš balto granito ir marmuro pastatyta katedra yra didžiausia šalies stačiatikių bažnyčia, turinti nepaprastą 70 m aukščio kupolą ir 12 m aukščio pagrindinį auksu dengtą kryžių, kurį galima pamatyti iš bet kurios Belgrado miesto vietos.
- Respublikos aikštės centre yra Serbijos Respublikos didvyrio Mihailo statula. Taip pat čia galima rasti žinomiausius Serbijos pastatus – Nacionalinį teatrą ir Nacionalinį muziejų. Aikštėje vyksta įvairūs renginiai ir pasirodymai, vyksta daug koncertų. Vakarais galima ramiai pasėdėti jaukiose kavinėse ir stebėti šurmulio kupiną aikštę iš šalies.
- Belgrado tvirtovė. Tvirtovę galima matyti ant kalno viršūnės. Tai miesto simbolis, nuo kurios atsiveria nepakartojama panorama į Savos ir Dunojaus upes. Tvirtovės istoriją galima sužinoti čia pat įkurtame muziejuje. Čia įkurtas Kalemegdan parkas, observatorija ir planetariumas. Tai viena populiariausių vietų turistams, nes lankymas nemokamas.
- Senieji rūmai - tai vienas svarbiausių lankytinų objektų mieste. Be galo didingas pastatas, kurio didingumą pabrėžia dorėninės kolonos. Viduje galima rasti nepaprastai prabangų interjerą – Venecijos stiklą, akmenines grindis, raudonmedžio baldus ir puošnius persų kilimus. Tai vieta, kurioje dažnai vyksta Belgrado miesto asamblėjos posėdžiai bei kultūriniai renginiai.

NOVI SAD

Kasmet lankančių miestą turistų skaičius vis didėja. Kiekvienais metais liepos pradžioje kasmetiniame EXIT muzikos festivalyje miestas pilnas jaunų žmonių iš visos Europos. 2008 m. net 200 000 žmonių aplankė festivalį, kuris Novi Sadą įrašė į vasaros festivalių žemėlapį. Taip pat ir Novi Sado mugė pritraukia labai daug verslo žmonių į miestą. Gegužės mėnesį vyksta didžiausia žemės ūkio paroda regione. Netoli Varadin tilto miesto centre yra turistų uostas, priimantis kruizinius laivus iš visos Europos, kurie plaukia Dunojaus upe. Nuo Petrovaradin tvirtovės atsiveria nuostabūs vaizdai į miestą. Netoli yra ir nacionalinis Fruška Gora parkas (apie 20 km nuo miesto centro).

DŽAVOLJA VAROŠ (Velnio miestas)

Lietui, šaltiniui ir vėjui graužiant akmenis, susidarė akmens ir molio bokšteliai. Pora šimtų tokių figūrų sudaro visą Velnio miestą. Kartais tos figūros griūna, o kartais pradeda dygti naujos. Visas procesas trunka ilgiau nei gyvena žmogus. Netoliese teka ir du šaltiniai: Velnio vanduo (labai rūgštus ir turi gausybę mineralų) ir Raudonasis šaltinis (nusidažęs nuo geležies rūdos). Jeigu aplankysite vietovę pučiant stipresniam vėjui, galėsite išgirsti keistus švilpiančius ir ūkiančius garsus. Norint pasijausti dar mistiškiau, galima atvykti naktį - miško takas bus apšviestas ar ne, priklausomai nuo laiko. Miške šmirinėjantys driežiukai ir įvairūs kitokie maži gyvūnėliai tikrai kaitins kraują.

Kelionė traukiniu po Serbiją, Belgradas
Kelionė traukiniu po Serbiją, Belgradas
Serbija, Exit vasaros festivalis, kelionė traukiniu
Serbija, Exit vasaros festivalis, kelionė traukiniu
Kelionė traukiniu po Serbiją, Zlatibor
Kelionė traukiniu po Serbiją, Zlatibor

Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.