Traukinių bilietai
ŠALYS  »  VOKIETIJA  »  MARŠRUTAI
Siūlome patogiai ir greitai keliauti po Italiją traukiniais ir aplankyti gražiausias vietoves. Traukinių maršrutų ir kainų pavyzdžiai bilietams iš Berlyno, Dortmundo, Frankfurto, Hamburgo, Karlsruhės bei Miuncheno.

BERLYNAS

Šis istorinis miestas kupinas Vokietijos istorijos ženklų ir pėdsakų. Joks kitas miestas Vokietijoje nėra toks turtingas paminklais ir muziejais. Berlyno katedra – didžiausia protestantų bažnyčia Vokietijoje, pastatyta 1894 - 1905 m. Spree saloje pagal Julius Raschdorff projektą. Keletą kartų per karus buvo sugriauta, vėliau kruopščiai atstatyta. Dabar bažnyčia yra 98 metrų aukščio. Galite apsilankyti ir Hohenzollern kriptoje. Aleksandro aikštėje per dieną apsilanko apie pusė milijono žmonių. Aikštės pavadinimas kilo nuo rusų caro Aleksandro I vardo (aikštė pavadinta 1805 m.). 1970 m. Aleksandro aikštė tapo Rytų Berlyno senamiesčio centru, čia pastatytas naujas viešbutis su 123 metrų aukščio bokštu, Mokytojų namai, Centrinė universalinė parduotuvė, netoliese pastatytas Televizijos bokštas. Berlyno televizijos bokštas yra miesto centre, Aleksandro aikštės vakarinėje pusėje. Bokšto aukštis – 365 metrai; tai aukščiausias statinys Berlyne. Turistams siūloma apsilankyti bokšto viršuje esančioje apžvalginėje aikštelėje ir restorane (250 metrų aukštyje). Garsioji Berlyno siena buvo pastatyta 1961 m. ir tapo Šaltojo karo simboliu. Šiuo metu galima pamatyti sienos likučius, kurie tapo daugelio menininkų įkvėpimo šaltiniu. Tai meninė paroda po atviru dangumi. Brandenburgo vartai - vienas lankomiausių Berlyno objektų. Šie vartai buvo pastatyti prieš 200 metų. Iki 1989 m. jie simbolizavo Berlyno ir Vokietijos divizijas, dabar tai nacionalinis vienybės simbolis. Šiaurinėje aikštės pusėje stovi keli įspūdingi pastatai – Dresdner bankas, Prancūzijos ambasada. Pietinėje pusėje pamatysite DG banką, Menų akademiją.
Prieš vykdami į Vokietijos sostinę pasidomėkite nemokamomis lankytinomis vietomis Berlyne.

HAMBURGAS

Tai antras pagal dydį miestas Vokietijoje. Miestas buvo labai sugriautas per II pasaulinį karą. Lankytinos vietos: Nikolaikirche bokštas – paminklas, primenantis tragiškas karo pasekmes, Jakobikirche bažnyčia, Michealishirche bažnyčia, turinti 132 m aukščio bokštą, iš kurio galima apžvelgti miestą, Rotušė, Binnenalsterio ežeras, Kunsthalle, pasakojantis apie Europos meną nuo viduramžių iki XX a., Fritzo Högerio Chilehaus, antras pagal dydį Europoje Hamburgo uostas.

KIOLNAS

Miestas garsus senąja gotikos katedra ir karnavalais, kurie atspindi vokišką svetingumą.
Lankytinos vietos: Kiolno katedra - didžiausia gotikinė katedra Vokietijoje, Wallraf-Richartz-Museum (ekspoziciją sudaro XIV-XIX a. paveikslai), Römisch-Germanisches Museum (eksponuojami romėnų įrankiai, ginklai bei dekoratyviniai dirbiniai), Meseum Ludwig saugoma moderniojo meno kolekcija, Gross St. Martin bažnyčia, pastatyta XII a., Kiolno rotušė, pastatyta 1330 m., Šv. Petro bažnyčia, pastatyta 1515-1539 m., Šv. Uršulės bažnyčia.

MIUNCHENAS

Tai Bavarijos sostinė, kviečianti pažinti Pietų Vokietijos kultūrą ir papročius. Kraštas įžymus kasmetiniu alaus festivaliu Oktoberfest. Festivalis vyksta paskutinę rugsėjo ir pirmą spalio savaitę. Groja pati įvairiausia muzika – nuo klasikinės iki Rolling Stones. Šventė pirmą kartą suorganizuota 1810 m., kai buvo švenčiama Bavarijos karaliaus Ludwig ir Saksonijos princesės Therese santuoka. Vėliau šventės metu buvo rengiamos žirgų lenktynės ir tik dar vėliau tai tapo viena didžiausių pasaulyje rengiamų alaus fiestų. Pastaruoju metu Oktoberfest yra labai populiari tarp prancūzų, italų ir amerikiečių, kurių kasmet atvyksta vis daugiau. Šventės metu išgeriama per 6 000 000 litrų alaus. Šventėje apsilanko apie 7 mln įvairaus amžiaus žmonių, ieškančių pramogų, geros nuotaikos, naujų pažinčių...
Derėtų apsilankyti Olimpiniame parke. 1972 m. pastatytas Olimpinis kaimelis. Lankytojus čia traukia sporto centras, ežerai, dviračių takeliai, koncertų scenos ir futbolo stadionas. Kitoje gatvės pusėje yra BMW muziejus.
Nymphenburg rūmai ir parkas - viena lankomiausių turistų vietų Miunchene. Rūmų interjeras tiesiog stulbinantis, jį kūrė net 5 to meto menininkai. Freskų autorius – Johann Baptist Zimmermann. Lankydamiesi rūmuose būtinai užeikite į Marstallmuseum, Porceliano muziejų, Žmonijos muziejų, Botanikos sodą.
BMW muziejuje labiausiai stulbina muziejaus architektūra – tai vienas įdomiausių statinių Miunchene. Muziejuje pamatysite visus BMW sukurtus modelius: nuo pačių seniausiųjų iki naujausiųjų.

REINO, MOZELIO IR NECKAR SLĖNIAI

Vakarinė šalies dalis garsi Reino, Mozelio ir Neckar slėniais – šį kraštą pamatyti tiesiog privaloma. Pajuskite viduramžiškos Vokietijos dvasią plaukdami valtimis, ragaudami regiono vyną.
Mėgstantiems vokišką vyną ir fachverkinius miestelius būtų pravartu užsukti į Mozelio slėnį. Keliautojus čia žavi statūs, vynmedžiais apsodinti šlaitai, ant kurių pūpso nedidelės viduramžių pilys, o apačioje prigludę nedideli romantiški miesteliai, tarsi pastatyti geriausio lėlių namų meistro. Tikrai norėsis paklaidžioti Bernkastelio-Kuso ar Kochemo gatvelėmis ir pasigrožėti ypatinga šių miestų architektūra, o vyninėje paskanauti rislingo, kvepiančio obuoliais.  Neieškokite kokio nors ypatingo, brangaus vyno, nes ir nedidelėje vyninėje galima paragauti pigaus, tačiau skanaus ir kokybiško gėrimo.

BLACK FOREST GELEŽINKELIO RUOŽAS

Tai 149 km geležinkelio atkarpa, jungianti Offenburg ir Singen žemes. Geležinkelis ypatingas tuo, jog tiesiant jį itin kalnuotose vietovėse buvo siekiama išvengti kelio nelygumo, tad jame itin daug tiltų, geležinkelio kilpų ir iškasti net 39 tuneliai. Nuo pat šios atkarpos atidarymo prieš 120 metų iki šių dienų Black Forest geležinkelis vertinamas kaip puikus inžinerijos pavyzdys. Aukščiausias tiltas siekia 448 m aukštį. Atkarpa tarp Hornberg, Triberg ir Sankt Georgen yra ypač įdomi. Black Forest geležinkelis tapo pavyzdiniu modeliu tiesiant bėgius kitose kalnuotose vietovėse - Gottharde, Albuloje, Berninoje (Šveicarija), Peru, JAV ir Naujojoje Zelandijoje. Dabar šis geležinkelio ruožas naudojamas ne tik reguliariems reisams, bet ir vykdomos specialios senųjų traukinių ekskursijos.

PRAMOGŲ PARKAI

Jaunų ir senų turistų ypač mėgstami Vokietiją garsinantys laisvalaikio ir nuotykių parkai. Fantazialendas - lakios vaizduotės ir žmogaus kūrybingumo viršūnė. Heidės parkas - didžiausias ir populiariausias šiaurės Vokietijos pramogų parkas. Serengečio safaris - tai gyvūnų pasaulis, kuriame gyvena daugiau nei 1500 žvėrelių. Čia specialiu autobusiuku leidžiatės į pasaulio žvėrių safarį. Legolendas sužavi visus ir nejučiomis tampi grožio, atrakcijų ir lego kaladėlių karalystės gyventoju. Ravensburger Speileland parkas įsikūręs tarp Ravensburgo ir Bodeno ežero. Čia nepamirštamų akimirkų suteiks daugiau nei 50 atrakcionų, suskirstytų į septynis teminius pasaulius.

KALĖDINĖS MUGĖS VOKIETIJOJE

Vokietija nuo seno garsėja kaip geriausių ir jaukiausių kalėdinių mugių šalis. Tai sena vokiška tradicija, praskaidrinanti niūrų žiemos laiką. Mugės šurmuliuoja nuo lapkričio pabaigos iki Kalėdų, pritraukdamos gausybę užsienio turistų. Prieškalėdiniu metu Jūsų laukia daugiau nei 2500 spalvingų kalėdinių turgelių ir mugių, kviečiančių patirti džiaugsmingą Kalėdų laukimo jausmą ir pasinerti į užburiantį Vokietijos Kalėdų pasaulį! Didžiuosiuose Vokietijos miestuose galite rasti visko – pjesių, operečių ir miuziklų. Be to, pramogų parkai yra atidaryti visą Kalėdų sezoną. Daugiau informacijos apie kalėdines muges Vokietijoje ir kitose Europos šalyse skaitykite zigzag.lt bloge.

SLIDINĖJIMO KURORTAI

Iš Miuncheną labai patogu nuvykti ne tik į populiariuosius Austrijos slidinėjimo kurortus Alpėse, bet ir į didžiausią ir žinomiausią slidinėjimo kurortą Vokietijoje Garmisch – Partenkirchen. Šis slidinėjimo regionas, įsikūręs Bavarijoje šalia aukščiausios viršukalnės Zugspitzplatt (2964 m), garsėja ypač senomis slidinėjimo tradicijomis - čia 1936 m. vyko žiemos olimpinės žaidynės. Pagrindinė slidinėjimo zona yra šalia Hausbergo, Kreuzeko ir Osterfelderio miestelių. Šis miestelis yra gavęs „Best of the Alps“ („Alpių geriausiasis“) apdovanojimą, teikiamą tik savo grožiu, svetingumu bei moderniomis slidinėjimo trasomis išsiskiriantiems kurortams. Čia puoselėjamos kultūrinės tradicijos: kasmet kompozitoriaus Richardo Štrauso, gyvenusio šiame kurorte, garbei rengiami muzikos festivaliai. Kurortą patogu pasiekti greitkeliu ar geležinkeliu iš netoliese esančių Miuncheno (~80 km) ar Insbruko (~65 km).

Apsipirkti - keliaujant Thalys traukiniu

Kelnas visame pasaulyje žinomas ne tik dėl odekolono Eau de Cologne - šio miesto parduotuvių gatvės yra pačios lankomiausios Vokietijoje.
PARYŽIUS – KELNAS. Paris Gare du Nord – Cologne. Iki 5 reisų per dieną. Kelionės trukmė: 3 val. 14 min. Kaina nuo 35 EUR.
REKOMENDUOJAME
Farina kvepalų muziejus. Sugrįškite į praeitį ir paklyskite tarp kvepalų buteliukų.
4711 House. XIX a. gotikinis pastatas, priklausantis “Eau de Cologne” gamintojui.
Schildergasse. Viena didžiausių parduotuvių gatvių ne tik Kelne, bet ir Europoje.

Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
 
Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Brandenburgo vartai Berlyne
Brandenburgo vartai Berlyne
Octoberfest Miunchene
Octoberfest Miunchene
Neckar slėnis
Neckar slėnis

Keliauju traukiniu Facebook
Keliauju traukiniu Facebook
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.