Traukinių bilietai
ŠALYS  »  GRAIKIJA  »  MARŠRUTAI

MARŠRUTAI

Graikija yra įsikūrusi Pietų Europos rytinėje Balkanų pusiasalio dalyje. Šalis gali didžiuotis įspūdingomis pakrantėmis ir daugybe nuostabių salų. Graikija garsėja ir savo senovės kultūra, turėjusia didelės reikšmės Vakarų visuomenei.
 
Rekomenduojama vykti turistiniais traukiniais iš Diakopto į Kalavrita, istorinį Peloponeso miestelį, esantį ant Helmos kalno (~700 m), nuo kurio 14 km keliuku galima pasiekti Vouraikos tarpeklį.

Nuostabūs vaizdai atsiveria ir vykstant iš Ano Lechonia į Milies, kylant į Pelion kalną Thessalia regione.

ATĖNAI

Šalies sostinė Atėnai pavadinti išminties deivės vardu. Šis senovės graikų kultūros centras turi daugybę architektūros lobių. Nuo Akropolio kalvos, kurią puošia 2500 m. senumo Pantenono šventykla, iki pačių seniausių Kerameikos kapinių. Tačiau šalia visų senovės pasaulio stebuklų Atėnai atsiskleidžia ir kaip naujoviškas, stilingas, judrus miestas.
Akropolis - didingas, svarbiausias senovės pasaulio paminklas. Jį puošia tikriausiai žymiausia ir įspūdingiausia deivės Atėnės šventykla Partenonas.

SALONIKAI

Tai antras pagal dydį miestas Graikijoje, pasižymintis nesuskaičiuojama daugybe bizantinių bažnyčių, romėnų griuvėsių ir įdomių muziejų. Salonikai yra rimtas konkurentas Atėnams, nes čia taip pat yra puikių parduotuvių, miesto atmosfera tokia pat gyvybinga, o kultūrinis paveldas daro didelį įspūdį, nes Salonikai buvo antrasis Bizantijos imperijos miestas. XV a. Baltasis bokštas (nors dabar jis ne baltas) yra žymiausias simbolis.

SENOVĖS MIESTAI

Mycenae. Šis miestas 1600-1200 m. pr. Kr. turėjo didžiausią įtaką visai šaliai, o poetas Homeras jį apibūdino kaip „turtingą auksu“. Šiame mieste iš tikrųjų buvo atrasta daugybė įvairių lobių, tarp kurių ir Agamemnono kaukė.
Delfai. Senovės laikais žmonės tiesiog plūsdavo į šį miestą, „Žemės bambą“, norėdami aplankyti ir pasitarti su orakulu. Šventasis kelias veda į Apolo šventyklą, kur, pasak šaltinių, sėdėdavo orakulas.
Olimpija. Šiame mieste vyko pirmosios Olimpinės žaidynės. Nuo 776 m. pr. Kr. kas ketverius metus čia būdavo rengiamos žaidynės, skirtos pagerbti Dzeusą. Vienos iš svarbiausių vietos įžymybių yra Dzeuso šventykla, Stadionas ir Prytaneion (Amžinosios ugnies vieta).
Meteora. Ši vietovė įsūpinga dėl uolų viršūnėse įrengtų vienuolynų, kur Bizantijos laikotarpiu apsigyveno persekiojami vienuoliai. Vienu metu ant uolų viršūnių buvo įkurti ir veikė 24 vienuolynai.

PIETŲ GRAIKIJOS GAMTA

Įspūdingi kalnai, vešlūs miškai, žvilgantys ežerai ir archeologinės vietos. Visa tai - Pietų Graikija. Graikijos salos šiuo požiūriu labai skiriasi nuo žemyninės dalies. Pavyzdžiui, Zagoria regioną sudaro daugiausia gilūs tarpekliai, sraunios upės ir tamsūs miškai. Meteora miestelis ir jo XIV a. vienuolynai uolose yra vienas įspūdingiausių reginių Graikijoje. Rekomenduojama aplankyti ir dievų buveinę Olimpo kalną, aukščiausią kalną Graikijoje.

GRAIKIJOS SALOS

Pagalvojus apie Graikiją dažnai prieš akis iškyla jos gražiosios salos. Iš viso Graikijai priklauso apie 1400 salelių, kurių dauguma turi kvapą gniaužiančius paplūdimius ir vaizdingus baltus kaimelius. Dauguma salų lengvai pasiekiamos keltais (tik žiemą sumažinamas reisų skaičius).
Didžiausia sala – Kreta, kuri turi įvairų gamtovaizdį ir unikalų kultūrinį identitetą, kiek įmanoma saugomą nuo masinio turizmo poveikio. Aplankykite Knoso rūmus Kretoje. Knosas buvo legendinio karaliaus Mino, kurio žmona pagimdė Minotaurą (pusiau jautį, pusiau žmogų) ir laikė jį labirinte, rūmai. Apžiūrėkite karališkąsias patalpas, Sostą bei karalienės kambarius.  Mykonos - viena geriau žinomų salų dėl savo idiliškų paplūdimių ir siaurų gatvelių. Santorinis yra viena iš įspūdingiausių (jei ne pati įspūdingiausia) Graikijos sala. Ugnikalnio kalderos vaizdai, atsiveriantys nuo storu lavos sluoksniu padengtų uolų viršūnių, yra nuostabūs ir kiekvienas saulėlydis yra panašus į vaizdus ant gražiausių atvirukų. 
Salų pasirinkimas be galo platus - jų yra net 1400 ir kiekviena yra savita ir žavi. Tad rekomenduojame neapsiriboti viena, o aplankyti tiek, kiek tik spėjate per savo kelionę. Susisiekimas tarp salų puikus, patogiausia keliauti keltais.

Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
 
Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Atėnai
Atėnai
Meteora vienuolynai
Meteora vienuolynai
Santorini sala
Santorini sala

Keliauju traukiniu Facebook
Keliauju traukiniu Facebook
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.