Traukinių bilietai
ŠALYS  »  NORVEGIJA  »  MARŠRUTAI
Siūlome patogiai ir greitai keliauti po Norvegiją traukiniais ir aplankyti gražiausias vietoves. Traukinių maršrutų ir kainų pavyzdžiai bilietams iš Oslo bei Stavangerio.

OSLAS

Oslas – didžiausias šalies miestas ir seniausia Skandinavijos šalių sostinė, įkurta 1048 m. Haroldo III Rūsčiojo. Miestą supantys fiordai ir miškingos kalvos atveria puikų peizažą. Čia tikrai yra ką veikti – gausu meno, muzikos, kultūros, mokslo ir sporto veiklos, kuri garsina sostinę. Miestas nėra didelis – vietos įžymybes galima apeiti pėsčiomis.
Vasarą čia dienos trukmė siekia daugiau nei 18 valandų. Rekomenduojame apsilankyti Aker Brygge senovinėje laivų statykloje, kuri šiuo metu pertvarkyta į šiuolaikinį prekybos ir pramogų centrą. Čia veikia parduotuvės, restoranai, kino teatrai ir kitos pramogos.

BERGENAS

Bergenas – tai vartai į Norvegijos fiordus, didelis miestas, išsaugojęs mažo miestelio sielą. Mediniai namai, ne kartą nusiaubti gaisro, tačiau vėl restauruoti, pavirtę restoranais ir menininkų centrais. Veikia garsus žuvies turgus.
Bergenas garsus ir tuo, kad jame savo namus turėjo kompozitorius Edvardas Grygas. Namas, kuriame jis gyveno kartu su žmona Nina, dar vadinamas trolių kalnu (Troldhaugen), kur, pasak legendos, kadaise buvo įsikūrę troliai.

NORVEGIJOS FIORDAI

Kvapą gniaužiantys vaizdai keliaujant traukiniu, laivu, autobusu neleis jums pamiršti įspūdingos Norvegijos gamtos. Keliaukite kalnuose traukiniu, po fiordus laivu, o į svaiginančią kelionę stačiausiu Šiaurės Europoje keliu į Stalheimskleiva vykite autobusu. Plačiau skaitykite čia >

ŠIAURĖS PAŠVAISTĖ

Jei jums pasiseks, atvykę į Norvegiją galite išvysti nepaprastą gamtos reiškinį - šiaurės pašvaistę (Aurora Borealis). Tai kvapą gniaužiantys nemokami šviesos šokio spektakliai naktiniame danguje. Tiesa, niekada negali žinoti, kada šis reiškinys pasikartos – didžiausia tikimybė, jog palankios meteorologinės sąlygos susidarys tarp lapkričio ir vasario mėnesių.
Puikus video apie pašvaistę

VIDURNAKČIO SAULĖ

Geriausias laikas pamatyti vidurnakčio saulę Norvegijoje poliarinės nakties metu - tarp gegužės ir liepos mėnesių. Saulė šiais mėnesiais nenusileidžia Norvegijos šiaurėje nuo Bodø iki Šiaurės kyšulio.

VAIZDINGI MARŠRUTAI

Žemiau pateikiami vaizdingiausi maršrutai keliaujant traukiniu. InterRail bilietai galioja visuose juose, o rezervacinės priemokos yra neprivalomos.

Bergeno maršrutas Filmukas
Žinomiausias ir vaizdingiausias traukinių maršrutas yra 290 km ilgio Bergeno geležinkelis, nutiestas per aukštas kalnų grandines tarp Oslo ir Bergeno, keliautojus stebinantis supančia žmogaus nepaliesto kraštovaizdžio panorama. Aukščiausias taškas yra Fagernut, 1237 m virš jūros lygio. Kelionės metu galite išvysti įspūdingą gamtą: krioklius, stačius kalnus, ledyną, miškus ir tipišką norvegų kaimą. Kelionės trukmė ~6-7 valandos.

Dovre maršrutas Filmukas
Šis traukinys važiuoja iš Oslo į Trondheimą per svaiginantį Norvegijos peizažą, Dovrefjell kalnų vietoves. Kelionės metu galima pamatyti Snøhetta kalnus, kurių aukštis siekia 2286 m virš jūros lygio.

Rauma Filmukas
Šis maršrutas kviečia keliauti nuo fiordų iki kalnų krioklių apsupty. Kelionės metu pravažiuosite 32 įspūdingus tiltus. Rauma geležinkelis nutiestas tarp Andalsnes, esančio 4 m aukštyje virš jūros lygio ir Dombås (659 metrų virš jūros lygio). Iš Dombås galite pasiekti Oslą ir Trondheimą. Iš traukinio galima pamatyti garsiąją trolių sieną, Romsdalshorn ir laukinę Rauma upę. Vasaros sezonu atidaroma speciali linija turistams Andalsnes ir Bjorli.

Nordland linija Filmukas
729 km nutiesti iš istorinio Trondheimo iki Bodø šiaurėje. Keliaujant šiuo maršrutu kirsite poliarinį ratą! Vasarą čia saulė šviečia ištisą parą.
 
Flam maršrutas
Tai viena gražiausių visame pasaulyje geležinkelio linijų. Leiskitės į neįtikėtiną kelionę traukiniu iš kalnuose esančios Myrdal geležinkelio stoties iki Flåm stoties, įsikūrusios giliausiame Aurland fiordo kampe. Traukinys trumpam sustoja šalia Kjosfossen krioklio, gaminančio elektros energiją visai Flåm geležinkelio linijai. Kiekvienais metais šį geležinkelio ruožą atranda turistai iš viso pasaulio. Per 20 km kelionę traukiniu Flåm maršrutu atrasite įspūdingą Norvegijos gamtovaizdį, išvysite laukinį kalnų peizažą, snieguotas viršūnes, vešlias ganyklas, atrasite istorines šalies tradicijas. Viešint Norvegijoje būtina išbandyti šį maršrutą.
 
Sørland maršrutas
Keliaujant iš Stavangerio miesto į Oslą Sorland maršrutu išvysite stulbinančių vaizdų: siauri fiordai, kalnai, pakrantės su atviros jūros vaizdais. Kelionė po išdidžiu Jæren dangumi, per derlingas kalvas, pro Kristiansand zoologijos sodą, Kapitono Kardadančio pasaulį, Kardamono miestą – tai tik keletas vietų, kurios laukia keliaujant šiuo maršrutu. Nuo švelnios pakrantės traukinys skrodžia per Agder ir Telemark slėnius. Prieš keičiantis kraštovaizdžiui, pakeliui link Hokksund, Drammen ir Oslo, pravažiuosite Kongsberg miestą, kuris kviečia apžiūrėti sidabro kasyklas ir išmėginti slidinėjimą kalnuose.

Østfold maršrutas
Maršrutas prasideda Osle ir užkabindamas Halden pasiekia Gotenburgą. Šis geležinkelio ruožas yra vienas iš judriausių šalyje. Juo traukiniai perveža tūkstančius žmonių iš darbo, į susitikimus ir kitur. Tačiau jis siūlo ir daugybę galimybių patyrinėti įspūdingą pakrantės kraštovaizdį. Išvysite istoriškai turtingą Fredriksten tvirtovę, kurios bokštai kyla aukštyn virš Halden ir Iddefjorden. Žvelgiant Oslo kryptimi matysite saulėtą salyną, universalų medienos centrą Sarpsborg, kultūros ir pramonės miestą Moss bei turtingą Follo kraštovaizdį. Šis geležinkelio ruožas neilgas, tačiau siūlo daugybę aktyvių veiklų, istorinių bei kultūrinių Norvegijos vertybių.

Røros maršrutas
Røros maršrutas yra 383 km ilgio geležinkelio linija tarp Hamar ir Storen miestų, užkabinanti Elverum ir Roros. Ji prisijungia prie Dovre linijos į Oslą ir Storen linijos, kursuojančios į Trondheimą.
Buvęs kalnakasybos miestas Røros yra tiesiog unikali moderni bendruomenė, kurioje žmonės gyvena ir dirba, nors vietovė įtraukta į UNESCO saugomo pasaulio paveldo sąrašą. Kelionė per Roros jus nukels į kitą amžių. Šis mažas miestelis turi ilgaamžes tradicijas, unikalų ir nepakartojamą žavesį.

Vestfold maršrutas
Vestfold maršrutas yra judriausias šalies geležinkelio ruožas. Čia traukiniu kasdien keliauja tūkstančiai keleivių. Vestfoldo linija jungia tiesiogiai su Oslo Gardermoen oro uostu, be persėdimo į kitą traukinį. Keliaujantiems į Oslo Torp oro uostą taip pat rekomenduojama keliauti traukiniu. Prie traukinio priderintas maršrutinis autobusas iš geležinkelio stoties į oro uostą keleivius nuveža vos per 4 minutes.

MARŠRUTAI

Rekomenduojami maršrutai traukiniu:
Oslo – Gol – Geilo – Ustaoset – Finse – Myrdal – Voss – Bergen
Oslo S - Halden - Gøteborg
Oslo - Hamar - Røros - Trondheim
Bergen - Voss - Myrdal
Oslo S - Kristiansand
Bergen – Arna
Kristiansand - Stavanger
Andalsenes – Dombas
Stavanger - Egersund
Trondheim - Bodø
Trondheim - Östersund
Skøyen - Oslo S - Hakadal - Jaren - Gjøvik
Drammen - Skøyen - Oslo - Jessheim - Dal
Eidsvoll - Oslo - Drammen - Kongsberg
Skøyen - Oslo - Ski
Skøyen - Årnes
Skøyen - Oslo - Mysen - Sarpsborg
Steinkjer - Trondheim

Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
 
Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Šiaurės pašvaistės Norvegijoje
Šiaurės pašvaistės Norvegijoje
Trondheim
Trondheim
Norvegijos fiordai
Norvegijos fiordai

Keliauju traukiniu Facebook
Keliauju traukiniu Facebook
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.