Traukinių bilietai
ŠALYS  »  RUMUNIJA  »  MARŠRUTAI

MARŠRUTAI

Siūlome patogiai ir greitai keliauti po Rumuniją traukiniais ir aplankyti įspūdingiausias vietoves.

Rekomenduojamas maršrutas

Budapeštas - Bukareštas (trukmė 14-16 val.)
Sofija – Bukareštas (trukmė apie 10 val.)

BUKAREŠTAS

Įspūdingas ir dinamiškas miestas, šalies sostinė. Tai vienas iš labiausiai charizmatiškų, sparčiai besivystančių Europos miestų. Bukarešte verta aplankyti Nacionalinį dailės muziejų, kuris įsikūręs prie Valdovų rūmų. Čia eksponuojami Rembranto, El Greco ir modernaus Rumunijos skulptoriaus Brâncuşi kūriniai. Revoliucijos aikštė (Piaţa Revoluţiei) - tai buvusios komunistų partijos būstinė, kur Rumunijos diktatorius Nicolae Ceauşescu pasakė savo paskutinę kalbą ir po poros dienų jam ir jo žmonai buvo įvykdyta mirties bausmė. Šiek tiek tolėliau yra milžiniški Parlamento rūmai – vieni iš prabangiausių ir ekstravagantiškiausių pastatų pasaulyje. Cantacuzino rūmai yra vieni iš gražiausių prancūziškojo baroko statinių. Bukarešte taip pat yra Triumfo arka, pastatyta 1922 m.
Bukarešto miestas gyvas vakarėliais. Miesto centre susirenka studentai, daugybė puikių barų, restoranų aplink Herăstrău parką. Mėgstantiems gerą muziką ir norintiems tikrai smagiai pašėlti rekomenduojamas Kristal Glam ir Club A klubai.

KARPATŲ KALNAI, LAUKINĖ GAMTA IR PAPLŪDIMIAI

Didžiausia rudųjų lokių ir vilkų populiacija yra būtent Rumunijoje. Pasivaikščiokite po Karpatų kalnus ir patys savo akimis išvyskite šernus, lūšis bei laukinius paukščius. Vykdami traukiniu į Karpatų kalnus, išlipkite Zărneşti stotyje - iš ten 5 min. pėsčiomis iki Transilvanijos vilkų namų (Wolf House).
Rekomenduojame pasivaikščioti Juodosios jūros pakrante. O štai Mamaia paplūdimys garsėja puikiomis balto smėlio pakrantėmis. Norėdami pasiekti Mamaia, pirmiausia traukiniu vykite iki Constanţa ir tada autobusu nuvykite iki paplūdimio.
Nepraleiskite progos pasimėgauti sporto malonumais. Constanţa pakrantės pietuose įsikūrę nardymo centrai. Galite rinktis nardymą, plaukimą burlentėmis arba vandens slidėmis.
Žiemą rekomenduojamas slidinėjimas Făgăraş kalnų kurorte, o kai sniegas ištirpsta, puikios sąlygos pasivažinėti kalnų dviračiais arba vykti į kalnų žygius. Traukiniu vykite iki Porumbacu miesto traukinių stoties ir nuo ten galite pradėti savo žygius po kalnus.

BRASOV

Kitas iš labiausiai lankomų miestų Rumunijoje - Brasov. Šis miestas žavi savo viduramžių atmosfera, gotikos, baroko ir renesanso architektūra. Puiki vieta stabtelėti, prisėsti, pailsėti ir pasimėgauti puikia miesto architektūra – Tarybos aikštė (Council Square). Aplink išsidėstę įspūdingi pastatai. Centre yra senamiesčio siena (Old Town Hall (1420)), kurioje įsikūręs istorijos muziejus. Pietryčiuose - didžiausia gotikinio stiliaus bažnyčia su įspūdingu interjeru - Juodoji bažnyčia (Biserica Neagra). Taip pat yra Merchant’s namai, kuriuose dabar yra restoranas, ir graži stačiatikių katedra. Vaikščiodami Dupa Ziduri gatve pamatysite Baltąjį ir Juodąjį bokštus. Bastionai – vieni iš originaliausių išlikusių statinių. Kiek toliau yra vieninteliai iš viduramžių išlikę originalūs Kotrynos vartai. Netoliese - Schei vartai, pastatyti 1827 m. George Cosbuc gatvėje yra nedidukas Weavers’ bastiono muziejus. Eksponuojami viduramžių dokumentai, fotografijos, šarvai, ginklai, vietos amatininkų įrankiai, žibintai ir kita. Šiek tiek aukščiau už Weavers’ bastiono yra nuostabi romantiška alėja Aleea Tiberiu Brediceanu. Užlipus ant kalno, atsivers nuostabus vaizdas į senamiestį. Didžiausia bažnyčia Pietryčių Europoje - Prejmer Fortified Church, pastatyta 1212-1213 m. Bažnyčią supa didžiulės 12 m aukščio ir 3-4 m storio sienos.
Fagaras Fortress tvirtovėje šiandien įkurtas muziejus. Eksponuojami romėnų daiktai, viduramžių ginklų kolekcija ir tradiciniai liaudies amatai, piktogramos ir tapybos ant stiklo darbai.
Brasov mieste taip pat galite aplankyti Dailės, Etnografijos, Pirmosios rumunų mokyklos, Muresenilor memoralinį muziejus.
Tarp Brasov ir Bran miestų yra Rasnov Fortress gynybinė tvirtovė. Ant uolėtos kalnų viršūnės (apie 200 m virš Rasnov miesto) gynybai nuo kryžiuočių pastatyta tvirtovė pirmą kartą oficialiuose dokumentuose paminėta 1331 m. Čia taip pat buvo bendruomenės prieglobsčio vieta su namukais, mokykla, koplyčia ir kitais pastatais. Gynybinę sieną sudaro 9 bokštai, du bastionai ir pakeliamasis tiltas. Šiandien čia galite išvysti įspūdingus tvirtovės griuvėsius, o viduje pasivaikščioti po muziejų. Kambariuose yra labirintas bei slapti tuneliai.

SIGHISOARA

Gražus ir vienas iš geriausiai išlaikytų viduramžių miestų Europoje. Miestą supa 9 bokštai, akmeninės gatvelės, gražūs namai, puošnios bažnyčios, o romantiškus jausmus sukelia vidinė miesto magija. Sighisoara - tai Vlad Tepes (Drakula) gimtinė. Bran (Drakulos) pilis ir etnografijos muziejus yra vienas labiausiai lankomų objektų. Vlado Drakulos namai turi gilią savo istoriją. Čia 1431 m. Valachijos kunigaikščio Vlado II, pravarde Drakula, šeimoje gimė Vladas Tepes. Valachijos princo Vlado III tėvo pravardė Drakula kilo iš Drakono riterių ordino pavadinimo (Drakono ordinas, įkurtas 1408 m. kovai su Osmanų imperija, jam priklausė 24 valdovai, tarp kurių buvo ir Vytautas Didysis). Jo sūnus save vadino „Draculea“ (velnio sūnumi), o rumunai jį praminė Vladu Tepešu („Smeigėjas“). Tokią pravardę gavo jau po mirties dėl pomėgio bausti savo priešus baisia mirtimi – pasmeigiant ant baslio.
XIV a. pastatytame Laikrodžio bokšte galėsite išvysti mini figūrėlių vaidinimą. Bokšto viduje yra istorijos muziejus, buvęs kankinimo kambarys. Galite nueiti prie Domininkonų vienuolyno bažnyčios arba prie bažnyčios ant School kalno. Pastarąją bažnyčią pasieksite lipdami mediniais laiptais, pavadintais Mokslo laiptais (Scholars’ Stairs).

SIBIU

Tai didžiausias ir turtingiausias septyniomis sienomis apsuptas miestas, pastatytas XII a. Vokietijos gyventojų, kitaip žinomų kaip Transilvanijos saksų. Sibiu, gražus ir mielas miestelis, padalintas į dvi dalis. Aukštesnioje Sibiu miesto dalyje yra visi žymiausi istoriniai pastatai. Tai turtingesnė miesto dalis. O žemutinė dalis buvo skirta gynybai. Žemutinėje dalyje akį traukia spalvingi namai, akmenimis grįstos gatvelės, didžiulės sienos, gynybos bokštai ir nuostabus vaizdas į Cibin upę. Aukštąją miesto dalį su žemesniąja jungia laiptai. Nuo laiptų atsiveria nuostabi miesto panorama.
Didžiausia aikštė mieste - Great Square. Viena iš didžiausių ir įspūdingiausių tvirtovių Transilvanijoje - Biertan Fortified bažnyčia, pastatyta gyvenvietės viduryje, ant kalno, apsupta gatvelių ir vynuogynų. Šalia yra laikrodžio bokštas, varpinė, vartų bokštas ir Bacon bokštas.
Muziejai: seniausias dailės muziejus Rumunijoje - Brukenthal, Istorijos muziejus, Etnografijos muziejus, Ginklų muziejus, Farmacijos muziejus, Garo variklių muziejus.
Netoli nuo Sibiu yra Marginimea Sibiului, viena iš geriausiai išsilaikiusių Transilvanijos sričių. Marginimea Sibiului apima 18 kaimų, kuriuose išlikusi mažiausiai nuo viduramžių pakitusi architektūra ir išlaikomos tradicijos, papročiai, šventės.
Į pietus nuo Sibiu yra ASTRA muziejus po atviru dangumi, tankaus miško viduryje, apsuptas gražaus ežero, turintis daugiau nei 300 autentiškų, kaimo architektūros stiliaus pastatų.
Sibiel – piešinių ant stiklo muziejus. Čia eksponuojama didžiausia piešinių ant stiklo kolekcija visoje Europoje (apie 700 vnt.).

CLUJ

Tai ekonomiškai stipriausias, kultūrinis ir edukacinis miestas, kuriame yra 6 valstybiniai ir keli privatūs universitetai. Pagrindinėje miesto aikštėje yra gotikinė XV a. architektūros Šv. Michael bažnyčia. Banffy Palace - Austrijos-Vengrijos valdovų rezidencija, kuri 1951 m. tapo Cluj dailės muziejumi. Gražiausi miesto vaizdai atsiveria palipus į Fortress kalną.
Muziejai. Emil Racovita Speleologijos institutas ir muziejus - vienintelis tokio popūdžio Europoje. Čia kolekcionuojami Emil Racovitos atradimai, tarp kurių - įvairių tipų uolienos su gyvūnų, išnykusių prieš kelis tūkstančius metų, pėdsakais. Transilvanijos etnografinis muziejus, Istorijos muziejus, Farmacijos muziejus.
Sodai. Alexandr Borza botanikos sodas – tai vienas iš didesnių parkų Pietryčių Europoje. Centriniame parke (Parcul Central) galite išsinuomoti valtį arba tiesiog pasivaikščioti po 180 metų senumo parką. Romulus Vuia etnografiniame parke eksponuojami rumunų, saksų ir vengrų tradiciniai namai, lentpjūvės, puodžių, kalvių dirbtuvės, avidės ir kiti ūkiniai pastatai.

TIMIŞOARA

Tai miestas vakarų Rumunijoje ir apskrities centras. Čia yra tarptautinis oro uostas. Šis miestas kitaip dar vadinamas „mažąja Viena“. Miestas gyvas ištisus metus. Čia gausu muzikos ir teatro spektaklių, meno galerijų ir naktinio gyvenimo šurmulio. Daug bažnyčių. Čia galima aplankyti žydų kvartalą, puošnią barokinio stiliaus aikštę, apsilankyti parkuose ar pasivaikščioti pėsčiųjų takais. Viena iš lankomų vietovių – Victory aikštė, apsupta nuostabių baroko stiliaus pastatų. Miesto centre yra vaizdinga Habsburgų laikų Piata Unirii aikštė. XVIII a. ši vieta buvo miesto centras, karinių procesijų ir religinių apeigų vieta. Šiaurinėje aikštės pusėje pastatytas 1761 m. pirmasis Timisoros teatras, šiandien atliekantis Nicolas Lenau koledžo funkciją. Šiauriniame Piata Unirii krašte stovi įspūdingas Scont bankas. Vengrų stiliaus pastatas pastatytas XX a. pradžioje. Vingiuoto rašto sienos su melsvai žalsvos spalvos plytelėmis, tautosakiniai motyvai su metaliniais ornamentais ir langinėmis. Rytinėje dalyje – Vienos baroko stiliaus Romos katalikų katedra, pastatyta 1736 m. dizainerio Fisher von Erlach. Nuo Piata Unirii einant palei Palanca gatvę išvysite seniausią Timisoara, kur dabar yra įsikūręs Banat Etnografinis muziejus. Dar viena puiki atvira erdvė mieste - Laisvės aikštė (Piata Libertatii).

KITOS LANKYTINOS VIETOS TRANSILVANIJOJE

Netoli Sinaia, Prahova apskrityje yra Peles pilis (Peles Castle). Tai viena iš įspūdingiausių pilių Europoje, įsikūrusi kalnų papėdėje. Tai pirmoji pilis Europoje, kuri buvo apšviesta elektra. Sinaia mieste yra slidinėjimo kurortas, ir puikūs takai norintiems pasivaikščioti po laukinę gamtą.
Alba apskrityje, Calnic kaime yra graži Calnic Fortified bažnyčia. Tai viena iš puošniausių gynybinių struktūrų Transilvanijoje, pirmą kartą paminėta 1269 m. Anksčiau tvirtovė buvo Saksonijos bajorų rezidencija. Vienas iš žymiausių tvirtovės objektų – 5 aukštų bokštas.

Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Bukareštas
Bukareštas
Kelionės traukiniais po Rumuniją
Kelionės traukiniais po Rumuniją
Karpatai
Karpatai

Keliauju traukiniu Facebook
Keliauju traukiniu Facebook
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.