Traukinių bilietai
ŠALYS  »  SLOVAKIJA  »  MARŠRUTAI

MARŠRUTAI

Siūlome patogiai keliauti traukiniais po Slovakiją ir taip susipažinti su įspūdinga Slovakijos gamta bei jos miestų grožiu ir pilių gausa. Slovakija turi daugiausią skaičių pilių, tenkančių vienam gyventojui. Ši šalis tinkama keliauti tiek žiemą, tiek vasarą. Čia gausu slidinėjimo kurortų, o vasarą Slovakijos kalnai traukia keliautojus pasigrožėti nuostabiais vaizdais ir patirti neišdildomų įspūdžių.

Planuojant savo kelionę Slovakijoje siūlome pasižiūrėti kitų keliautojų įspūdžius zigzag.lt bloge apie kalnų žygius bei maršruto pasiūlymą.

KOŠICE

Košice yra antras pagal dydį Slovakijos miestas. Tai Rytų Slovakijos ekonominis ir kultūrinis centras. Košice turi gerai išlaikytą didžiausią Slovakijoje istorinį centrą. Čia daug saugomų gotikinių, renesansinių, barokinių ir Art Nouveau pastatų, didžiausia Slovakijos bažnyčia - Šv. Elžbietos katedra. Daugiausiai istorinių paminklų yra aplink Pagrindinę gatvę (Hlavná ulica). Čia rasite Šv. Mykolo koplyčią, Šv. Urbono bokštą, neobarokinį valstybinį teatrą ir Mergelės Marijos gimimo bažnyčią. Aplankykite senąją rotušę, senąjį universitetą, kapitono rūmus, išsivadavimo aikštę bei galerijas (Východoslovenská galéria) ir muziejus (Východoslovenské múzeum). Kavečany – prieš tai buvusi atskira savivaldybė, dabar Košice dalis, - populiari dėl savo rekreacinių paslaugų. Slidinėjimo paslaugos, vasaros rogučių takelis ir zoologijos sodas, o apylinkės tinkamos žygiams pėsčiomis ir dviračiais.

BRATISLAVA

Bratislava - Slovakijos sostinė ir didžiausias miestas - įdomi savo skirtinga architektūra ir gamta. Tai kultūrinis, politinis ir ekonominis Slovakijos centras su garsiąja Bratislavos pilimi ant plokščiakalnio virš Dunojaus upės, kur net galima matyti Austrijos ir Vengrijos sienas. Senamiestis su siauromis gatvelėmis ir jaukia atmosfera priglaudęs daug istorinių bažnyčių ir pastatų, gotikinę Šv. Martyno katedrą (Konkatedrála svätého Martina), Mėlynąją bažnyčią, Slovakijos nacionalinį teatrą. Mažiau tradicinės vietos yra komunistinės eros paneláky Petrazalkoje – didžiausias betoninis gyvenamasis rajonas Centrinėje Europoje – ir Nový most tiltas su ufonautiškos formos bokštu. Bratislava gali pasigirti gamta - tik 30 minučių kelio pėsčiomis nuo traukinių stoties yra Mažieji Karpatai, miestas išsidėstęs abejose Dunojaus krantuose ir kairiajame Moravos upės krante.

ŽILINA

Žilina yra vienas gražiausių Slovakijos miestų. Miesto istorinis centras buvo rekonstruotas ir dabar saugomas. Pagrindinės miesto centro vietos yra Mariánske námestie ir Andrej Hlinka aikštės. Aplankykite Šv. Pauliaus apaštalo bažnyčią, seniausią Žilinos išlikusį statinį Šv. Stefano karaliaus bažnyčią (Kostol Sv. Štefana krála), Budatin pilį, senąjį miesto tarybos pastatą, ortodoksų sinagogą, medinę katalikų Šv. Jugio bažnyčią, barokinę Mergelės Marijos skulptūrą ir šalia esančią Šv. Trejybės bažnyčią. Šalia esantys Mažieji ir Didieji Fatra kalnai yra puiki galimybė žygiams.

AUKŠTIEJI IR ŽEMIEJI TATRAI

Slovakijoje būtina pamatyti kalnus ir leistis į žygį juose. Tatrai yra populiari slidinėjimo ir spa vieta. Viena populiariausių vietų yra Štrbské Pleso. Tai puiki vieta pradėti žygį. Čia siūloma daug įvairių ekskursijų, galima nueiti iki krioklių (3 valandų žygis). Žiemą čia atvyksta daugybė žiemos sporto mėgėjų su slidėmis ir snieglentėmis. Jasna yra viena populiariausių slidinėjimo vietų Tatruose.

SLOVAKIJOS ROJAUS NACIONALINIS PARKAS

Tai natūralaus grožio parkas pačioje Slovakijos širdyje. Čia galima grožėtis miškais apaugusiais kalnais, ežerais, kriokliais. Patys gražiausi vaizdai matomi vietovėje, vadinamoje Tomášovský výhľad. Nepraleiskite Dobšinská ledo urvo, kuris yra vienas įspūdingiausių šalyje.

SPIŠ PILIS

Būnant Slovakijoje nederėtų praleisti pilių, kurių čia gausu. Spiš pilis yra įtraukta į UNESCO paveldo sąrašą. Tai 900 metų senumo pilis, viena didžiausių pasaulyje. Pilis stovi kaimo vietovėje, tačiau ją pasieksite iš Levoca ar Presov.

Jei norite vaizdingų traukinių maršrutų, siūlome važiuoti Banská Bystrica-Diviaky linija, Brezno-Margecany Žemuosiuose Tatruose ar elektriniu traukiniu Aukštuosiuose Tatruose.

Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Kelionė traukiniu po Sloavakiją
Kelionė traukiniu po Sloavakiją
Kelionė traukiniu po Slovaiką, Spis pilis Slovakijoje
Kelionė traukiniu po Slovaiką, Spis pilis Slovakijoje
Traukiniai po Slovakiją, kelionė traukiniu, Slovakijos Tatrai
Traukiniai po Slovakiją, kelionė traukiniu, Slovakijos Tatrai

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.