Traukinių bilietai
ŠALYS  »  DANIJA  »  MARŠRUTAI

MARŠRUTAI

Siūlome patogiai ir greitai keliauti po Daniją traukiniais ir aplankyti įspūdingiausias vietoves.

KOPENHAGA

Tai nuostabus skandinaviškas miestas, viena seniausių Europos sostinių, o Danijos monarchija yra seniausia pasaulyje! Visame mieste gausu nemokamų pramogų, kurios leis atsipalaiduoti nuo pirkinių maratono. Kopenhagoje nesudėtinga aplankyti pagrindines lankytinas vietas – viskas lengvai pasiekiama pėsčiomis arba nemokamu miesto dviračiu. Aplankykite populiarų Nacionalinį muziejų, pastatytą XVIII a., arba Nacionalinę galeriją.
Nacionalinį muziejų nuo pagrindinės geležinkelio stoties pasieksite per 5 min. eidami pėsčiomis. Nacionalinę galeriją iš Nørreport traukinių stoties pasieksite per 10 min. taip pat pėsčiomis.
Jei jau esate Kopenhagoje, nepraleiskite progos apsilankyti šiose vietose:
- Tivoli sodai. Čia būtina apsilankyti vaikams ir tiems, kurie mėgsta žaidimus. Tai seniausias pasaulyje ir garsiausias Kopenhagoje atrakcionų parkas. Lankytojų laukia gurmaniškas maistas, roko koncertai, žaliosios erdvės ir kt. Įėjimas mokamas. Tivoli pasieksite per kelias minutes eidami pėsčiomis nuo miesto rotušės ar Kopenhagos centrinės stoties.
- Undinėlės skulptūra. Langelinje prieplaukoje rasite vieną labiausiai turistų lankomų objektų – Undinėlės skulptūrą. 2013 m. rugpjūčio 23 d. jai sukako 100 metų. Šios skulptūros kūrėją įkvėpė Hanso Christiano Anderseno pasaka apie undinę.
- Nyhavn. Tai nedidelis uostas, kurį supa jaukūs senoviški namai. Tai jauki vieta atsipūsti po sunkios dienos, klausytis džiazo, mėgautis skaniu maistu vietiniuose restoranuose.
- Zoologijos sodas. Šiame sode gyvena net 3000 gyvūnų iš viso pasaulio.
- Kronborg pilis. Turbūt garsiausia Danijos pilis, žinoma iš Šekspyro Hamleto kūrinių. Kiekvieną vasarą pilies aikštėje galima pamatyti vaidinamas Hamleto pjesių scenas. Įėjimas mokamas.
- Carlsberg alaus darykla. Čia sužinosite, kaip gaminamas šis populiarus alus. Įėjimas mokamas.
- Pašto ir telekomunikacijų muziejus. Čia sužinosite, kaip žmonės komunikavo senovėje ir kaip atsirado šiuolaikinės komunikacijos priemonės. Įėjimas nemokamas.
- Christiansborg rūmai. Pamatysite prabangius karalių priėmimo kambarius, kuriais naudojasi Danijos Karalienė ir Princas oficialiomis progomis.
- Nacionalinis akvariumas. Mėlynoji planeta – tai Danijos akvariumas, didžiausias Šiaurės Europoje, siūlantis pažinti povandeninį pasaulį. Ši vieta paliks neišdildomus įspūdžius tiek vaikams, tiek suaugusiems. Įėjimas mokamas.
- Vikingų laivų muziejus. Už 35 min. kelio nuo Kopenhagos nutolusiame Vikingų laivų muziejuje pajusite istorijos dvasią, pamatysite įspūdingus laivus, bylojančius apie karų, plėšikavimų metą. Vikingų laivų muziejus yra už ~15 min. kelio pėsčiomis nuo pagrindinės Roskildės traukinių stoties.
- Kopenhagos džiazo festivaliai vyksta vasarą, rudenį ir žiemą. Koncertai vyksta visame Kopenhagos miesto centre, dauguma jų nemokami. Džiazo festivalius lengvai pasieksite bet kokiu viešuoju transportu, kuris yra gerai išvystytas mieste.
Jei planuojate aplankyti daug žymių vietų, verta įsigyti Kopenhagos kortelę, su kuria nemokamai įeisite į 72 muziejus ir kitas lankytinas vietas, nemokamai naudositės traukiniais, autobusais, metro Kopenhagos regione, gausite nuolaidų automobilių nuomai, restoranuose ir kt.

ARHUS

Tai antras pagal dydį Danijos miestas, įsikūręs prie jūros, Jutlandijos širdyje. Ir šiame mieste yra ką pamatyti. Kiekvienais metais vasarai besibaigiant miesto centre ir aplink uostą vyksta didžiulis festivalis Aarhus Festuge. Jis jau tapo beveik nacionaline švente, traukiančia žmones iš įvairių vietų. Kiekvienais metais kuriama nauja tema.
Miestas pripažintas „jauniausiu“ Danijoje (13 % gyventojų sudaro mokiniai ir studentai), todėl čia siūlomas platus kultūrinių pramogų spektras – muziejai, galerijos, diskotekos, barai, įvairūs renginiai, prekybos centrai, restoranai ir kt. Be viso to, čia populiarūs festivaliai.
- Maisto festivalyje rugsėjo mėnesį susitinka įvairūs gurmanai – rašytojai, mokslininkai, virėjai, smaližiai. Maisto festivalio vizija – didinti danų patiekalų žinomumą nacionaliniu ir tarptautiniu mastu. Šis festivalis yra traukos centras maisto mėgėjams.
- SPOT festivalio tikslas – didinti naujų danų muzikinių grupių žinomumą.
- Northside festivalis taip pat muzikinis. Čia koncertuoja daug grupių iš Danijos ir kitų šalių.
Be festivalių galima aplankyti ir šias vietas:
- Den Gamle By. Tai senamiestis – muziejus po atviru dangumi. Čia kadaise buvo prekybininkų miestelis. Dabar tai istoriją pasakojantis senamiestis, kuriame vaikšto senoviškai apsirengę žmonės, pristatantys senovines tradicijas bei gyvenimo būdą.
- ARoS Aarhus meno muziejus. Tai pagrindinis meno muziejus Aarhus mieste ir didžiausias Šiaurės Europoje. Nuo muziejaus stogo galite pažvelgti į viso miesto panoramą eidami 150 m taku.

ODENSĖ

Trečias pagal dydį miestas įsikūręs pačioje Danijos širdyje. Oficialiai miestas pripažintas dviračių miestu. Žymus kaip autoriaus Hanso Kristiano Anderseno gimtinė. Verta aplankyti šio pasakų autoriaus muziejų, kuriame grįšite į tuos laikus, kada rašytojas kūrė, susipažinsite su jo asmenybe.

FIUNEN

Antra pagal dydį Danijos sala. Tai puiki vieta norintiems praleisti atostogas Danijoje. Dėl kalvų, sodų, gyvatvorių ir šiaudinių karkasinių sodybų ši sala dar vadinama Danijos sodo sala. Pietų Fiune yra įvairių dydžių sąsiaurių, įlankų.

FREDERIKSBORG PILIS

Dar vadinama danų lobiu, pilis pastatyta ant trijų salų prie Palace ežero Hillerød mieste. Tai Renesanso stiliaus pilis, o saugomi Baroko stiliaus sodai yra Danijos monarchijos palikimo detalė. Ši pilis yra Nacionalinis istorijos muziejus, kuriame laikoma svarbiausia Danijos paveikslų kolekcija. Frederiksborg pilis įsikūrusi 10 min. kelio pėsčiomis nuo pagrindinės Hillerød traukinių stoties.

ROSKILDĖS FESTIVALIS

Tai vienas mėgiamiausių ir didžiausių muzikinių festivalių Europoje. Kiekvienais metais čia organizuojamos nuogalių lenktynės aplink stovyklavietę. Laimėti verta, nes laimėtojas gauna nemokamą bilietą į kitų metų festivalį! Čia atvykti galima iš dviejų geležinkelio stočių: Centrinės Kopenhagos stoties arba Kopenhagos oro uosto stoties. Taip pat yra tiesioginis autobusas iš Roskilde centrinės stoties iki festivalio vietos.

BORNHOLMO SALA

Nors dėl gražios gamtos Danija negalėtų konkuruoti su Skandinavijos kaimynėmis, visgi gali pasigirti Bornholmo sala. Ji yra Baltijos jūroje, o salos pakrantėje į akmenis ir uolas mušasi vanduo. Bornholm galima pasiekti laivu iš Vokietijos ar Švedijos.

Dar galima keliauti į Skagen, kur tvyro gaivus oras ir smėlio kopos. Čia yra galimybė paragauti šviežiai sugautos žuvies patiekalų vietos restoranuose. Skagen pasieksite privačių traukinių kompanija Nordjyske Jernbaner.

Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
 
Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Skagen
Skagen
Undinėlė Kopenhagoje
Undinėlė Kopenhagoje
FREDERIKSBORG PILIS
FREDERIKSBORG PILIS

Keliauju traukiniu Facebook
Keliauju traukiniu Facebook
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.