Įvairūs
ŠALYS  »  Egiptas  »  Šarm el Šeichas
Šarm El Šeichas įsikūręs Sinajaus pusiasalio pietuose. Dėl daugelio čia vykstančių tarptautinių taikos konferencijų Šarm El Šeichas dar vadinamas „Taikos miestu“. Paradoksalu, tačiau ši teritorija dažnai buvo tarptautinių konfliktų ir nesutarimų objektu. Šarm El Šeichas 1956 metais Sinajaus konflikto metu buvo užgrobtas Izraelio ir vėl grąžintas Egiptui 1957 metais. Jungtinių Tautų taikdarių pajėgos buvo dislokuotos čia iki 1967 metų „6 dienų karo“, kai miestas vėl buvo užgrobtas Izraelio. Tik 1982 metais Šarm El Šeichas kartu su Sinajaus pusiasaliu buvo grąžintas Egiptui. Po 1982 metų Egipto vyriausybė ėmėsi iniciatyvos tęsti miesto plėtrą, kuri buvo prasidėjusi Izraelio aneksijos metais. Turizmas tapo pačia svarbiausia ir didžiausia kurorto verslo sritimi.

Šarm El Šeicho kurortas yra padalytas į 6 kurortines zonas: Ras Nosrani, Shark’s Bay, Nabq Bay, Ras Om El Seidą, Šarm El Maya ir Naama Bay. Šarm El Šeichas labai skiriasi nuo kitų Egipto kurortų. Tai vienas prestižiškiausių ir brangiausių Raudonosios jūros kurortų. Čia nėra daug 2 ir 3 žvaigždučių viešbučių, tačiau puikus 4 ir 5 žvaigždučių viešbučių pasirinkimas. Viešbučių kokybė ir paslaugų lygis aukštesnis nei Hurgadoje. Dauguma viešbučių arabiško stiliaus, pastatų aukštis yra ribojamas gamtos apsaugos įstatymų.Vykstant atostogauti į Šarm El Šeichą, reikia žinoti, kad dauguma kurorto paplūdimių yra koraliniai, uolėti, viešbučių svečiams nėra paprasta įbristi į jūrą. Dėl šios priežasties dauguma viešbučių turi nutiestus į jūrą pontoninius arba medinius tiltus. Rekomenduojama avėti specialią avalynę. Šarm El Šeiche yra 2 smėlio paplūdimiai – Naama Bay kurorte ir Šarm El Maya įlankoje (netoli Senojo Šarm El Šeicho).

Naama Bay yra pats didžiausias Šarm El Šeicho kurortas su vešliomis palmių alėjomis, prabangiais viešbučiais, gausybe parduotuvėlių, jūros gėrybių ir žuvies restoranų, naktinių klubų, kazino. Populiariausi kurorto naktiniai klubai – „Le Pacha“, „Hard Rock Café“, „Little Buddha“ (šalia „Tropitel Naama Bay“ viešbučio), „Black House“ (šalia „Tropicana Rosetta“ viešbučio). Įėjimas į naktinius klubus kainuoja nuo 60 iki 100 Egipto svarų. Naama Bay kurorte gausu beduinų stiliaus kavinių, kuriose galima parūkyti kaljaną, išgerti arbatos. Naama Bay jūros pakrante nusidriekusi pėsčiųjų alėja jungia viešbučius į vieningą poilsio zoną, kurorto svečių labiausiai mėgstamą vakarinę pasivaikščiojimų vietą.

Kitas labai populiarus turistų traukos centras – Senasis Šarm El Šeichas („Old Sharm“ arba „Old Market“), nutolęs nuo Naama Bay kurorto 5 kilometrus. Jį galima pasiekti vietiniais mikroautobusais arba taksi. Kelionė taksi į vieną pusę asmeniui kainuoja apie 10 Egipto svarų. Senasis Šarm El Šeichas labai mėgstamas turistų, nes jame galima pamatyti daugiau Egiptui būdingo vietinio kolorito (tuo jis skiriasi nuo išpuoselėto Naama Bay). Čia gausu įvairių suvenyrų parduotuvėlių, restoranų. Senajame Šarm El Šeiche esančioje Sharm El Maya įlankoje yra puikūs smėlio paplūdimiai.

Netoli Senojo Šarm El Šeicho yra Ras Om El Seidas – nardytojų pamėgta įlanka, garsėjanti įspūdingu povandeniniu pasauliu. Čia dauguma viešbučių yra ant jūros kranto, o iš toliau nuo jūros kranto esančių viešbučių į paplūdimį veža nemokami autobusai. Ras Om El Seidas – ramesnė ir mažiau turistinė Šarm El Šeicho zona, tačiau ir čia yra prekybos centrų (naujausias iš jų – „Il Mercato“), kavinių („Makani“), barų („Papas Bar“) bei naktinių klubų (populiariausias – po atviru dangumi esantis naktinis klubas „Dolce Vita“).

30 km į pietus nuo Naama Bay driekiasi viešbučių zona, prasidedanti Ras Nosrani ir Shark’s Bay įlankose, esančiose už 15 km nuo Naama Bay ir besitęsianti iki Nabq Bay įlankos, pretenduojančios tapti nauju traukos centru. Prie didelių jūros pakrantėje esančių viešbučių pradeda kurtis prekybos centrai, kavinės, restoranai ir barai, tad besiilsintys šioje zonoje ras viską, ko reikia pačiam įvairiausiam poilsiui.

Šarm El Šeicho vardas yra puikiai žinomas povandeninio nardymo mėgėjams. Čia dar arčiau kranto galima nardyti ir grožėtis koraliniais rifais. Tai viena geriausių povandeninio nardymo vietų pasaulyje. Už 18 km nuo kurorto – UNESCO saugomas Ras Mohamed povandeninio Raudonosios jūros pasaulio draustinis. Iki 800 m gylio besitęsiančios koralinių rifų sienos, koralų sodai nepalieka abejingų net ir daug mačiusių povandeninio nardymo profesionalų. Tiems, kas bijo pasinerti po vandeniu, puikiai tiks paviršinis nardymas, kelionės povandeniniu laivu ar laivu stikliniu dugnu. Nuotykių mėgėjai galės paplaukioti su delfinais. Šarm El Šeiche yra keletas delfinariumų.

Šarm El Šeichas yra žinomas ne tik dėl povandeninio pasaulio. Jis vilioja turistus įdomiomis kelionėmis, kurios organizuojamos tik iš šio Egipto kurorto. Viena iš populiariausių turistų lankytinų vietų yra Sinajaus, arba Mozės, kalnas ir jo papėdėje įsikūręs Šv. Kotrynos vienuolynas.

Atvykę ilsėtis į Šarm El Šeichą, poilsiautojai turi galimybę pamatyti ir kitų šalių įspūdingus turistinius objektus – Jeruzalę, Negyvąją jūrą Izraelyje ar Petrą Jordanijoje.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Egipte istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.