Įvairūs
ŠALYS  »  Egiptas  »  Taba

TABA - dar nematytas Egiptas

Egiptas būna visoks. Čia tas, kurio jūs dar nematėte. Tai vieta Raudonosios jūros Rivjera Sinajaus pusiasalyje. Jau rodydami šį tašką žemėlapyje ir sakydami „aš čia buvau“, sukelsite draugų nuostabą ir, veikiausiai, pavydą. Jie nebus ten buvę. Ir visai be reikalo.

Ilgą laiką šį kraštovaizdžių stebuklą matė tik armijos. Sinajaus pusiasalis buvo nuolatinis Egipto ir Izraelio kovų placdarmas, priklausė čia vienai, čia kitai valstybei, kol 1989-aisiais galutinai grįžo Egiptui. Taba yra pasienio punktas tarp abiejų valstybių, tad gali kilti klausimas: ar protinga važiuoti ilsėtis į muitinę? Ten buvusieji nedviprasmiškai atsako, jog taip.

Kadaise ten buvo dykumų supamas beduinų kaimelis. Dabar jis esmingai pasikeitęs, tačiau būtają kaimelio užmarštį nušlavė ne karas, o tai, kad kraštą okupavę izraeliečiai pastebėjo rekreacines Tabos galimybes. Jūros link besileidžiančias įvairiaspalves granitines uolas, sodrų bangų skaidrumą bei smėlėtas pakrantes. Būtent žydai pastatė Taboje pirmąjį prabangų viešbutį.

Tačiau reikia pasakyti, jog pati Taba neišaugo į kurortą, gyvenimas čia autentiškai skurdus, be kavinių ir parduotuvių. Todėl šiandieniniai poilsiautojai dažniausiai apsistoja ne senajame viešbutyje, o 20 kilometrų nuo Tabos įsikūrusiame moderniame turizmo centre Taba Heights.
 
Taba Heights kurortas yra 4,3 milijono kvadratinių metrų ploto auksinio smėlio juosta su žaliuojančiomis viešbučių oazėmis. Čia rasite Intercontinental, Marriott, Sofitel, Hyatt bei kitų garsiausių tinklų viešbučius. Net ir paprasti kurorto viešbučiai turi švarius ir ramius palūdimius, be motorų gausmo ir laivų gausos. Tarp visų viešbučių kursuoja nemokamas transportas. Nors viešbučiai ir skirtingi, juos jungia vientisas architektūrinis sprendimas, puikiai derantis prie kraštovaizdžio. Šį įspūdingą rezultatą padėjo pasiekti vienas penkių žymiausių Niujorko architektų Michaelis Gravesas, kūręs ne vieną žymų pasaulio kurortą.

Taboje beveik nėra daugiaaukščių viešbučių, nejaukiai užgožusių daugelį kitų kurortų. Viešbučiai čia neaukšti, aplinkiniam kraštovaizdžiui būdingų smėlio, molio, uolienos spalvų, turi puikiai išvystytą infrastruktūrą: laiptines terasa, dirbtines lagūnas, vešlią augmeniją, daugybę baseinų, barų bei restoranų. Apgalvotai suplanuota viešbučių aplinka palieka daug erdvės ir padeda išvengti spūsčių. Yra visos sąlygos ne tik poilsiui, bet ir konferencijų, seminarų, renginių organizavimui.
Kaip ir kitur Egipte, čia puikios galimybės užsiimti vandens sportu. Taba Heights turizmo centras laikomas viena puikiausių vietų nardytojams. Įspūdingame pakrantės ruože čia galima stebėti vėžlių kolonijas, delfinus ir tropines žuvis, o nardyti įmanoma leistis tiesiog nuo viešbučio pakrantės. Čionykščiuose nardymo centruose jums suteiks kvalifikuotą informaciją, be to, savo pomėgiams čia rasite viską ko galėtų prireikti.

Nemėgstantiems nardymo, jei tokių atsiras, Taba Heights įrengtas 18 duobučių dykumų golfo aikštynas.
Vietiniai viešbučiai puikiai pritaikyti poilsiaujantiems su vaikais. Viešbučių teritorijose veikia žaidimų aikštelės, vaikiški baseinai ir vaikų klubai. Dar vienas Egiptui nebūdingas Tabos paplūdimių ypatumas yra smėlėtas kranto ruožas, nors koralų rifai visai arti pakrantės ir, norint juos apsaugoti ir nesusižaloti, brendant gilyn reikalingas specialus apavas.
Dar vienas Tabos privalumas yra jos geografinė padėtis. Puikus vaizdas į Akabos įlanką bei tris kaimynines šalis: Izraelį, Jordaniją ir Saudo Arabiją. Iš čia visai paprasta nuvykti į Petrą, Jeruzalę, o parduotuvėmis tviskantis Eilatas tiesiogine prasme už kampo — už čia pat esančios Izraelio sienos. Be to, keliai iš čia veda ir į Kairą (naujai atidarytas kelias kalnų perėjomis), šv. Katerinos vienuolyną, Spalvotąjį kanjoną, o netoli Tabos krantų yra Faraonų sala su įspūdinga sultono Saladino, pasižymėjusio kovose su Ričardu Liūtaširdžiu, tvirtovė. Netoliese įsikūręs tarptautinis Tabos oro uostas.

Sinajaus dykumoje drėgmės lygis labai žemas, tad karštis jūsų nekankins.
Įvertinant geografinę padėtį, kraštovaizdžius, paplūdimius, urbanistinį kurorto sprendimą, viešbučių komfortabilumą bei aptarnavimą, povandeninio pasaulio turtus ir ne visuose kurortuose įmanomą ramybę, Taba atrodo esanti labai geras pasirinkimas.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Egipte istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.