Traukinių bilietai
ŠALYS  »  BULGARIJA  »  MARŠRUTAI

SOFIJA

Senovėje būtent čia pražydo trakų genčių kultūra, nepaprastai paveikta helenizmo.
Senovės romėnų krikščionybės laikų palikimas – Šv. Sofijos ir Šv. Jurgio bažnyčios. Šv. Sofijos bazilika laikoma vertingiausiu senovės palikimu Balkanų pusiasalyje. Ir pats miestas pavadintas šios bažnyčios garbei.
Valstybės sostine Sofija tapo 1879 m. Nuo tada ji sparčiai plėtojosi, vystėsi, virto Bulgarijos politiniu, administraciniu bei ekonominiu centru. Sofijoje įkurta Bulgarijos mokslo akademija, Nacionalinė biblioteka, seniausias ir gražiausias universitetas.

PLOVDIVAS

Antras pagal dydį miestas Plovdivas gali didžiuotis 8 tūkstančių metų istorija, tad laikomas vienu seniausių Europos miestų. Spindinti Antika, Viduramžiai, Barokas ir Rytų kultūrų elementai – visa tai šių dienų Plovdive.
Plovdivas įkurtas didžiausioje, šilčiausioje ir vaisingiausioje Balkanų pusiasalio lygumoje. Verta aplankyti miesto senamiestį, etnografijos bei archeologijos muziejus, romėnų teatro liekanas.

VARNA

Varna – šiaurinio Juodosios jūros paplūdimio centras. Miesto veidas – jūros sodas, žavintis ypatingomis medžių rūšimis, daugybė muziejų ir kultūros objektų, festivalių ir kongresų centras, sekant Vienos pavyzdžiu XIX – XX a. pr. pastatyti statiniai. Linksmiausia Varnos pramoga – Primorsko parko delfinariumas. Vasarą lankomiausia ir mėgstamiausia vieta – paplūdimio alėja.

AUKSINĖS KOPOS

Kurortas romantišku pavadinimu „Auksinės kopos“ – įžymiausia bei populiariausia Bulgarijos vieta poilsiui. „Auksinių kopų“ populiarumą iš dalies lemia tai, jog jos pripažintos švariausiu valstybės kurortu. Paplūdimys nusidriekęs 3,5 km, jo plotis siekia 50 - 100 m. Kopų smėlis čia iš tikrųjų aukso spalvos, labai smulkus ir švarus, o jūros vanduo skaidrus. Kokybiškas aptarnavimas viešbučiuose, išvystyta turizmo infrastruktūra, graži gamta ir šilta jūra – neatsiejami šio krašto žavesio komponentai.

NESEBARAS

Įtrauktas į pasaulinį UNESCO paveldo sąrašą ir vadinamas miestu-muziejumi, nedideliame pusiasalyje įsikūręs Senasis Nesebaras yra vienas seniausių Europos miestų, įkurtas jau antrajame tūkstantmetyje pr. m. e. Lankomi objektai: Šv. Sofijos cerkvė, Jono Krikštytojo cerkvė, Kristaus Pantokratoriaus kupolinė cerkvė, Šv. arkangelų Mykolo ir Gabrieliaus cerkvė.

ROŽIŲ SLĖNIS

Rožių slėnis ‒ tai Bulgarijos regionas, įsitaisęs dviejų upių slėnyje. Sakoma, kad šio Bulgarijos regiono klimatas auginti rožėms yra daug tinkamesnis nei tikrojoje šių magiškų augalų tėvynėje – Tunise. Rožė yra vienas Bulgarijos simbolių. Sakoma, kad bulgarai pagamina 85 % viso pasaulio rožių aliejaus. Kiekvienais metais, birželio pirmomis dienomis Kazanlako mieste vyksta Rožių festivalis. Viešėdami Bulgarijoje galite pasmaližiauti rožių medaus, o gal net pavyktų paragauti rožių žiedlapių uogienės.

KALNAI IR SLIDINĖJIMAS

Žiemos sportui čia sukurtos vienos palankiausių sąlygų Europoje. Pirmoji 1960 m. žiemos sportui pritaikyta vietovė - Borovetsas Rilos kalnuose, kur nešini slidėmis traukia ne tik bulgarai, bet ir vis daugiau užsieniečių. Dabar Bulgarija gali didžiuotis keturiais pagrindiniais slidinėjimo centrais, kuriuose garantuojamas ne tik sniegas, bet ir kristalo skaidrumo kalnų oras. Tai įvertinta tarptautiniu mastu - Bulgarijos kalnuose dukart vyko Pasaulio kalnų slidinėjimo sporto pirmenybės. Apie pagrindinius slidinėjimo kurortus skaitykite čia.

Net ir vasarą veiklos Bulgarijos kalnuose tikrai netrūks. Rilos ir Pirino kalnai – puikiai pritaikyti žygiams. Kalnuose įrengti takai, paruošti maršrutai, kur ištisus metus galima iškylauti tiek pėsčiomis, tiek ant žirgų. Yra du žymėjimo tipai (žiemos ir vasaros), pagal kuriuos tikrai nesudėtinga orientuotis. Žmonės kalba, kad vaizdas, kuris atsiveria nuo Rilos kalnų viršūnės – vertas milijono: stačių uolų skliautais teka gausybė krištolo skaidrumo upelių, tarp kalnų įsisupę septyni Rilos ežerai, o nuo kalnų varšūnės galima pamatyti ir Graikiją.

Belogradchik Rocks – tai vienas garsiausių ir įspūdingiausių gamtos reiškinių Bulgarijoje. Tai įvairių formų smiltainio ir kalkakmenio uolų grupė, kurios aukštis siekia 200 m, o ilgis net 30 km. Šis gamtos reiškinys turi nepakartojamas formas: uolinės pilys, tvirtovės, žmonių, paukščių ir gyvūnų siluetai ir t.t. Kiekvienas akmuo turi savo legendą ir istoriją.

Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių traukiniais istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.
 
Jei jums kilo papildomų klausimų ar norite užsisakyti traukinių bilietų, kreipkitės į zigzag.lt konsultantus.

Nesebaras
Nesebaras
Belogradcik uolos
Belogradcik uolos
Rožių festivalis
Rožių festivalis

Keliauju traukiniu Facebook
Keliauju traukiniu Facebook
© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.