BURIAVIMAS, KAITAVIMAS
BANGLENČIŲ SPORTAS  »  Australija
Australija yra didžiausių bangų planetoje ir aistringiausių banglentininkų tėvynė. Jei norite kur nors nuvykti ir ieškote pakrančių įvairovės, tuomet Ozo pakrantė yra būtent tai, ko jums reikia! Galite rinktis iš trijų – rytinės, pietinės arba vakarinės - pakrančių. Šiaurinėje neplaukiojama dėl dilgių augalų ir sūriųjų vandenų krokodilų.
 
 
 
Rytinė pakrantė.
Rytinė Australijos pakrantė garsėja legendiniais Kirra ir Burleigh kyšuliais bei tuo, kad čia treniravosi praeities pasaulio čempionai. Praktiškai visose Queenslando ir New South Waleso pakrantėse yra didelės bangos, daugybė plaukiojimui banglentėmis tinkamų vietų, rifų įvairovė - kyšulių bei jūros pakrantės bangolūžių. Oras puikus, o vanduo šiltas. Žiemą (gegužė – rugpjūtis) jūra visada banguota, tačiau labiausiai laukiama vasaros sezono ciklono, kai aukščiausios bangos laikosi 7 dienas ar ilgiau. Didžiausia rytinės pakrantės problema – minios banglentininkų. Visi jie plaukioja puikiai. Jei nesate patyręs banglentininkas, tai norėdamas čia pagauti bangas, turėsite stengtis iš visų jėgų. Na, o jei užsimanysite pasprukti nuo spūsties, apsistokite Gold pakrantėje, Newcastle arba Sydnėjuje.
 
Pietinė pakrantė.
Pagrindinė banglenčių sporto zona pietinėje pakrantėje yra išilgai Didžiojo vandenyno kelio, netoli Torquay miesto. Bells paplūdimio bangolūža - bene žymiausia šioje pakrantėje, tačiau yra ir kitų vietų. Visą pakrantę pasiekia bangos, kurias sukelia per šalį slenkantis stiprus žemo oro slėgis, o nuo balandžio iki spalio jūra visada banguota. Nors pietinės jūros dalies temperatūra žema ištisus metus, jums prireiks naro kostiumo. Jei jūsų tikslas slysti didele banga, tuomet čia apstu vietų, kuriose laikosi 6 m aukščio bangos.
 
Vakarinė pakrantė.
Visoje pakrantėje labai banguota ištisus metus, ypač žiemą, gegužės – rugpjūčio mėnėsiais. Banglentininkų mažiau nei rytinėje pakrantėje, tačiau populiariausiose vietose, pavyzdžiui Perthe, žmonių būna pakankamai daug. Pietvakariuose, Margaret River regione, būna aukščiausios bangos. Čia nedaug mažų bangolūžių, todėl ant galingų, pavojingų bangų slysta tik patyrę banglentininkai.

Vykstant į Šiaurę išvysite jūros kranto bangolūžas Perthe. Palei visą Pertho pakrantę driekiasi rifai, o bangos tinkamos plaukioti. Viename iš didžiausių bangų mūšos miestų pasaulyje bangos pakyla ir sudūžta atsitrenkusios į Rottnest salos krantus. Jei trokštate kaip reikiant paplaukioti, vertėtų nukeliauti į Rottenest salą. Čia pakylančios bangos (tokių Perthe nėra) tiks ne tik pradedantiesiems, bet ir patyrusiems banglentininkams. Toliau į Šiaurę išnyks minios ir rasite progą mėgautis aukščiausiomis tuščiavidurėmis bangomis, apie kurias mes, banglentininkai, tiesiog svajojame.

Australija labai tinkama šalis banglenčių sportui. Čia didelis pasirinkimas ir bangų įvairovė, o saloje rasite atokią vietelę paplaukioti.

Banglenčių sporto Australijoje privalumai:
Aukščiausio lygio banglenčių sportas,
Bangų įvairovė.

Banglenčių sporto Australijoje trūkumai:
Daug banglentininkų (ypač rytinėje pakrantėje).
 
Banglenčių sporto sąlygos Australijoje:
 
 
Daugiau informacijos teiraukitės telefonu 8 5 2397395 arba el.paštu lina@zigzag.lt.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.