BURIAVIMAS, KAITAVIMAS
BANGLENČIŲ SPORTAS  »  Prancūzija
Puikus pastovus bangavimas. Geras naktinis gyvenimas. Pasaulinio lygio paplūdimiai. Ar išgirdot ką gero? Tiesiai priešais Anglijos pietus, esanti vakariniame Europos krante Prancūzija gauna pastovų banguotumą iš žemo slėgio, slenkančio per Angliją šiaurės link. Atlanto krantus pasiekia geriausias banguotumas, bangų galima rasti ir šiaurinėje pakrantėje, kur jos sėlina per kanalą. Taip pat yra ir mažų bangelių, kylančių Viduržemio jūros krantuose.

Prancūzų plaukiojimo banglentėmis regionus galima padalinti į tris pagrindines dalis. Viduržemio jūros krantas pieryčiuose. Neapsistosime šioje dalyje, kadangi bangavimas čia mažas, dažai jo net nėra, tad jei palnuojate kelionę plaukioti banglentėmis, ten vargti neverta. Kita yra šiaurinė pakrantė, išsitiesusi nuo Bresto, prie pat šiaurės vakarinio Prancūzijos galo, per visą šalį iki Belgijos. Kuo toliau į šiaurės vakarus galite nusigauti, tuo bangavimas bus didesnis. Čia rasite ir žavingų rifų. Kuo toliau į rytus, tuo bangavimas blogesnis. Šį regioną pasiekia tas pats banguotumas kaip ir pietinę Angliją. Didelės bangos kylant kanalu ir štai! Taip paliekame Atlanto krantus – kur vyksta veiksmas ir kur turi traukti tie, kurie nori aukščiausio laipsnio bangų.

Vakarinis Prancūzijos krantas vėlgi gali būti skirstomas į tris pagrindines banglenčių sporto zonas – Brittany (toliausiai į šiaurę), Šviesos krantas, (Coast of Light) kuris tęsiasi nuo Brittany iki La Rochelle, ir Sidabrinis krantas (the Silver Coast) – tiesus krantas, besijungiantis su Ispanija pietuose.
Britanny tenka daug didelio bangavimo. Taip pat turi rifų labiau payrusiems banglentininkams. Ten yra daugybė vietų, kur galima laikytis nuošaliau minios, ir įvairių tipų bangų, tiksiančių kiekvienam banglentininkui. Keliaujant piečiau, pietvakarių krantas baigiasi, ko pasekoje praleidžiama daug bangų, kurias gauna kiti Prancūzijos krantai. Vis tik, ir čia galima rasti keletą puikių bangų.

Šviesos krantui reikia didesnio bangavimo tam, kad dėl krantų būtų galima pradėti „dirbti“. Vis tik bangų įvairovė didelė. Yra vietelių, puikiai tinkančių pradedantiems banglentininkams ir apskritai, čia mažiau žmonių nei Sidarbiniame krante.

Sidabriniame krante viena vieta po kitos, tinkamos plaukioti banglentėmis. Jei bangavimas yra geras, visa pakrantė nušvinta. Bangų kokybė čia yra labai gera dėl piltuvėlio formos Biscay įlankos – „transliuoja“ bangas laukiantiems banglentininkams. Bangas pasirinkti galima aplink ir pačiuose Hossegor ir Biarritz – būkite pasiruošę minioms žmonių vasarą.

Banglenčių sporto Prancūzijoje privalumai:
Pastovios bangos ir gausu vietų, iš kurių galima rinktis
Aukščiausio lygio paplūdimiai
Deginimasis be liemenėlių (ar mes tikrai tai pasakėme?)

Banglenčių sporto Prancūzijoje trūkumai:
Žema vandens temperatūra žiemą
Minios žmonių vasarą (po velnių tuos anglų atostogautojus!)

Banglenčių sporto Prancūzijoje sąlygos:
 

 
Daugiau informacijos teiraukitės telefonu 8 5 2397395 arba el.paštu lina@zigzag.lt.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.