Įvairūs
ŠALYS  »  Turkija  »  Antalija
Regionas, kuriame įsikūrusi Antalija, senovėje buvo laikomas visų mistinių reiškinių centru, mūsų dienomis jis tapo ,,Turkijos Rivjera". Šis regionas dabar garsėja aukščiausios klasės viešbučiais, sporto kompleksais, naktiniais barais ir prabangiomis parduotuvėmis. Turistus čia traukia nuostabus senamiestis su siauromis gatvelėmis, vedančiomis uosto link, mečetės ir ore tvyranti nepakartojama senovės dvasia. Antalijoje daus istorinių paminklų, puikiai išsilaikiusi senoji istorinė miesto siena, o XVIII a. statytas trisdešimt septynių metrų aukčio minaretas išliko iki šių dienų.
 
Už 49 km į rytus nuo Antalijos – Aspenda, kurioje yra geriausiai iki šių dienų išlikęs antikinis amfiteatras. Netoliese – senovinis Sidės uostas su Apolono šventykla bei romėnų pirtimi.

Šiandien Antalija - tikras rojus poilsiui žavingos gamtos prieglobstyje. Šioje vietovėje per metus būna apie 300 saulėtų dienų, todėl maudymosi sezonas trunka nuo gegužės iki lapkričio mėn. Antalijoje metų laikai egzistuoja tik kalendoriuje. Čia karaliauja tik du sezonai - pavasaris ir vasara.

Nors kartą pabuvoję tvirtina, kad Antalijos peizažai yra patys gražiausi visoje Viduržemio jūros pakrantėje. Akį čia traukia tolyn už miesto baltuojančios Tauro kalnų viršūnės, vaizdingos uolos ir bangų skalaujami tarpekliai pajūryje. Žydras dangus ir krištolinė jūra kviečia mėgautis atostogomis.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Turkijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.