Įvairūs
ŠALYS  »  Turkija  »  Bodrumas
Bodrumas – tai tūkstantmečių istoriją menantis miestas, įsikūręs 170 km nuo Marmario, spalvingame pusiasalyje, kur susilieja Egėjo bei Viduržemio jūros. Pietvakarinėje Turkijos dalyje esančiame mieste gyvenimas tiesiog verda – čia šurmuliuoja turgūs, be perstojo veikiantys restoranai, barai. Garsioje „Bar“ gatvėje veikia daugybė įdomių barų, į kuriuos verta užsukti. Viešint Bodrume galima pasilepinti sveikatingumo procedūromis, tikra turkiška pirtimi, vandens pramogomis. Kurortas traukia ir kerinčiu įlankos, kurioje yra įsikūręs, grožiu – dailiai „išdėliotomis“ salomis, uolingomis pakrantėmis, lagūnomis. Bodrume būtina aplankyti XV a. pradžioje statytą akmeninę pilį ir joje veikiantį povandeninės archeologijos muziejus, garsųjį Mauzoliejų, romėnų laikų amfiteatrą, antikinį teatrą, Osmanų bokštą ir kitus istorinio paveldo lobius.
 
Bodrumas – tai vieno iš septynių pasaulio stebuklų, Halikarnaso mauzoliejaus, žemė. Čia būta ir kito iš septynių pasaulio stebuklų - Karijos imperijos valdovo Mauzolo mauzoliejus. Dabar mauzoliejaus kasinėjimų vietoje yra įrengtas įdomus muziejus.
 
Kurorto uoste yra Šv. Petro pilis. Didžiulė siena saugo vienintelį Turkijoje archeologijos muziejų, esantį po vandeniu. Čia galima pamatyti daug įdomių jūros dugno radinių. Tūkstantmečių istoriją taip pat byloja romėniškas teatras, nuo kurio atsiveria nuostabi viduramžių pilies panorama. Šiandien Bodrumas dovanoja mums gražaus kurortinio miesto malonumus - rytietišką turgų, painų daugybės pėsčiųjų gatvelių labirintą, restoranus, kavinukes, įsikūrusias pakrantėje ir itin tinkamas grožėtis grakščiomis jachtomis, saulėtekiais ir saulėlydžiais.
 
Bodrumas - mėgstamiausia Turkijos elito poilsio vieta, dailininkų, rašytojų, poetų ir mecenatų susitikimo vieta. Taip pat šį kurortą itin mėgsta buriuotojai. Uoste sezono metu galima pamatyti šimtus jachtų, o įlankoje kruizinių laivų - čia apsistoja Europos aristokratija.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Turkijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.