Įvairūs
ŠALYS  »  Turkija  »  Marmaris
Marmaris yra tikras Turkijos kurortų perlas, kuris priima svečius iš viso pasaulio ištisus metus. Tarp kitų Turkijos kurortų jis garsėja tuo, kad turi pačią ilgiausią – maždaug 4 kilometrų – krantinę su restoranais, kavinėmis ir klubais, nutolusiais 15–20 metrų nuo vandens. Ji tęsiasi nuo jachtų įlankos iki pat kalnų, skiriančių Marmarį nuo Ičmelero. Net Stambulas su 15 mln. gyventojų neturi tokios ilgos krantinės. Dabar tai vienas iš svarbiausių jachtų uostų Viduržemio jūroje. Ypatingo žavesio kurortui teikia kalnai ir nuostabios įlankėlės. Didžiausia kurorto vertybė – miškai. Nedaug vietovių grožiu prilygsta išskirtinei Marmario aplinkai: jaukų paplūdimį juosia oleandrai, dervamedžiai ir pušynai. Visos pagrindinės turistinės įžymybės išsidėsčiusios už keleto metrų nuo jūros ir lengvai pasiekiamos pėsčiomis. Palei uostą ir krantinę per visą miestą eina paplūdimio pėsčiųjų takas.

Ryškus Marmario senamiesčio akcentas – osmanų imperijos laikus menanti XI a. miesto centre, ant kalvos, stūksanti pilis, kurią Suleimanas Puikusis perstatė 1522 m. po sėkmingo žygio prieš Rodą. Prie jos šliejasi siauros senovinės gatvelės. Senieji Marmario kvartalai traukia triukšmingais čia veikiančio turgaus garsais. Turguje galima įsigyti puikių odos gaminių, kilimų, liaudiškais ornamentais siuvinėtų suvenyrų. Mėgstama turistų vieta – Atatturko parkas (vienas gražiausių Turkijoje). Netoli Marmario yra įspūdinga jūros grota Fosforlu. Vertėtų aplankyti ir XVI a. Karvanasarajų, kuriame dabar įsikūręs Marmario archeologijos muziejus.
 
Marmaris - europietiškiausias Turkijos kurortas. Čia judru ir gyva ne tik dieną, bet ir naktį. Visą naktį veikiančiose diskotekose galima šokti ir linksmintis iki ryto. Priešais Marmarį Egėjo jūroje - Graikijos Rodo sala, į kurią reguliariai plaukia keltai iš Marmario uosto.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Turkijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.