Įvairūs
ŠALYS  »  Turkija  »  Sidė
Sidė - 75 km. atstumu nuo Antalijos nutolęs nedidelis kurortinis miestelis, įsikūręs šalies pietuose, prie Viduržemio jūros, netoli vienos seniausių Turkijos gyvenviečių - Sidos.

Anksčiau Sidė buvo nedidelis žvejų miestelis, dabar tai puikiai sutvarkytas ir vienas iš gyvybingiausių Pietų Turkijos kurortų. Lygumų pakrantėje plyti vienos iš seniausių ir įspūdingiausių Turkijos gyvenvienčių griuvėsiai, o kaimynystėje stūkso šiuolaikiniai turistiniai kompleksai ir driekiasi nuostabūs smėlio paplūdimiai. Artėjant prie Sidės matyti akvedukai, miesto sienos likučiai ir nimfėja. Toliau, šalia prekybos centro, prieš jus atsivers didžiuliai Sidės amfiteatro likučiai, o didingumu nustebins IIa. statytos Apolono ir Atėnės šventovės. Romėniškos pirtys, nekropolis, akvedukas ir daug kitų pastatų tikrai nepaliks abejingų.

Miestas keri ne tik savo istoriniu palikimu, bet ir gamtos grožiu. Už 7 km yra nuostabūs, vieni garsiausių šioje upės vagoje Manavgato kriokliai. Vanduo čia nekrenta iš labai didelio aukščio, bet per minutę jo nuteka keliasdešimt kartų daugiau nei Kuršunlu kriokliu, todėl maudynės čia draudžiamos. Taip pat, Sidė garsėja savo jaukiu senamiesčiu, barais, parduotuvėmis, puikiais smėlio paplūdimiais ir kokybiškomis viešbučių paslaugomis.

Sidė - tai kurortas, tinkantis tiek istorijos, tiek gamtos mylėtojams, tiek ieškantiems pramogų bei mėgstantiems naktinį gyvenimą žmonėms.
 
Zigzag.lt bloge skaitykite: kelionių Turkijoje istorijos, rekomenduojami maršrutai, patarimai.

© 2016 UAB "Zigzag Travel". Visą informaciją dėl bilietų ir kelionių programų, datų, kainų, sąlygų rekomenduojame pasitikslinti su Zigzag.lt konsultantais.